ВАЖЛИВО

Названо п’ять країн, які тримають 50% світового ринку черешні

22.01.2022 17:43
b7d1fdf2

Туреччина, США, Чилі, Узбекистан та Іран – ТОП-5 країн-виробників черешні у світі. Вони забезпечують 50% обсягів. Про це розповіла виконавча директорка «Асоціації ягідників України» Олена Каїжен під час форуму «Кісточкові в Україні: поточний стан та перспективи розвитку», пише  agronews.ua.

У 2021 року Узбекистан експортував лише до Італії 10 тис. т черешні. 

«Італійські покупці шукали черешню і в Україні, але ми не змогли зробити свої пропозиції через низьку врожайність, а Узбекистан в цій ситуації виграв», — пояснила Олена Каїжен. 

В Україні площі під плодоносною черешнею у 2020 році складали 10 тис га, загальна площа насаджень – 11,6 тис га. Загальне виробництво становило 63,5 тис т черешні у 2020 році, це менше, ніж у 2018 році, коли був пік виробництва, тому що і 2020 і 2021 роки були складними, заморозки знищили обсяг врожаю. 

«Зворотні весняні заморозки стають нормою для України. Є методи боротьби – задимлення, дощування, застосування теплогенеруючих машин. Проте у 2021 році фермери стверджували, що від 20 до 80% майбутнього врожаю були знищені під час заморозків», — додала Олена Каїжен.

Експерт зазначає, що не всі українські сорти черешні підходять для тривалого транспортування. Щоб вдало реалізовувати продукцію, потрібно вибудовувати холодову логістику, тому що лише черешня в гарному стані і упаковці матиме попит.

Читайте також: Чи буде Україна з міндобривами?Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: