АГРО-БЛОГ

Публічно відстояти своє право на землю нелегко, але можливо, – Свиридівський

04.07.2020 11:01
70193963_3120639821310905_5367931713739554816_o

Публічно відстояти своє право на землю – не так легко, але можливо. Детально як публічно відстояти право на землю в Україні в агро-блогі AgroNews.UA розповів Ярослав Свиридівський, партнер з напрямку зв’язків з громадськістю Земельного фонду України.

На тему незаконних відмов з боку сільських голів чи депутатів у реалізації свого права на приватизацію земельної ділянки Земельний Фонд України отримує багато звернень від людей. Такі історії ми вислуховуємо постійно. Серед порушень закону та зловживань люди приводять масу прикладів. Це і безпідставні відмови у праві приватизації, формальні відписки, виділення земельних ділянок виключно наближеним громадянам, родичам, знайомим.

Також є історії, коли голови сільських рад спеціально під оренду землі створюють підставні фермерські господарства, що існують лише на папері, щоб потім собі ж виділити землю громади. І таких “схем” існує велика кількість. Часто на сесіях сільських рад відбувається таке, за що по закону обрані особи мають нести відповідальність, в тому числі і кримінальну.

Тому треба супроводжувати всі свої дії та всі дії сільської ради максимальною публічністю. Наголошу, що мова йде не про те, що слід відмовитись від юридичної сторони питання, чи зовсім не подавати до суду щодо незаконності рішень державних органів. Але паралельно має бути комплекс дій в публічній площині, які варто робити кожному, хто подає клопотання на приватизацію, але отримує відмову.

Тому будь-яке незаконне рішення має бути вами оприлюднено. Будь-який сільський голова підписуючи рішення сільської ради, ризикує набагато більше, коли розуміє, що цей документ обов’язково стане публічним. Кожна стадія процесу має бути детально описана і викладена в публічні джерела. Як би ви не були праві, про це ніхто не дізнається, якщо не публікувати всю інформацію на будь-яких доступних майданчиках. Крім того, вірогідність такої публікації стримує посадових осіб від свідомих порушень законодавства.

Усі публікації мають супроводжуватись документальними підтвердженнями, відсканованими копіями рішень, постановами з печаткою та підписом посадових осіб. Так є вірогідність, що на ситуацію звернуть увагу правоохоронні органи або журналісти.

Якщо існують ще якісь підтверджені факти корупційних дій, які ви можете довести документально, то це також має бути опубліковано. Не обмежуйтесь лише своїм випадком, об’єднуйте всі матеріали у розслідування та публікуйте. Так посадова особа чітко розумітиме – якщо вона не задовольнить ваше право на приватизацію, то ви будете активно стежити за всіма фактами зловживань, та оприлюднювати їх.

Окреме питання – щодо майданчиків, на яких можна публікувати інформацію. Зараз їх існує дуже багато. Це і групи вашого населеного пункту чи району у соцмережах, це і сайти або групи громадських організацій, таких як Земельний Фонд України, це і місцева районна преса. Якщо не можете самі детально описати ситуацію, варто скористатись послугами професійного журналіста – за невелику плату він обов’язково вам допоможе.Якщо у вас виникатимуть додаткові питання чи потрібна консультація, то можна звернутися у особисті повідомлення.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: