НОВИНИ

Прибутковість молока рекордно підскочила

09.08.2021 14:05
aboeku8a3x3pw5rl

Український молочний індекс (УМІ) у липні зріс на рекордні за цей рік 10,5%, причому не тільки за рахунок здешевлення концентрованих кормів (впали на 7,4%), але й за рахунок реально першого за рік зростання вартості сирого молока гатунку екстра на 2,4%. Про це повідомляє економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, пише agronews.ua.

Він зазначив, що вперше в історії ціни на якісне молоко з січня (навіть з грудня) взагалі не змінювалися.

«Стабільність цін — це позитив для нашої кволої молочної переробки. Будемо сподіватися, що це дозволить їй стати на ноги, але я не думаю — бо кволість або жвавість не залежить від цін на сировину, а від якості бізнес-управління та бізнес-стратегій», — вважає експерт.

Ярмак також уточнив, що липень 2021 р. приніс українським виробникам молока на 9,2% менше прибутків, ніж липень 2020 і менше, ніж будь-який інший липень за останні 5 липнів, крім липня 2018, коли ситуація була ще гіршою.

«Перші 7 місяців 2021 року дозволили нашим молочникам заробити на 28,2% менше, ніж рік тому за той самий період. І взагалі, поки що це найгірший рік за останні 5 років! Гірше з прибутками були лише в 2016 році», — нагадав він.

Експерт додав, що в серпні, як правило, УМІ стабілізується після зростання в липні. На світовому ринку, переважно, теж все було стабільно, з невеликою тенденцію до послаблення цін.

«Тому вплив зовнішнього фактору буде мінімальним», — прогнозує експерт.

Нагадаємо, що оприлюднено ціни на новий врожай картоплі в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: