ВАЖЛИВО

Prozorro працює за новими правилами: вступила в силу нова редакція Закону

20.04.2020 13:03
https://agronews.ua

 В Україні почала діяти нова редакція Закону “Про публічні закупівлі”.  Це масштабне оновлення Prozorro. І великий крок до більш відкритих, справедливих і ефективних закупівель держави. Про це повідомило на своїй фейсбук сторінці ПроЗорро, пише agronews.ua.

🔹 Тепер усі закупівлі від 50 тис. грн і до порогової суми будуть відбуватися в системі Prozorro та з елементом аукціону. Обов`язкові спрощені закупівлі відкриють для учасників додатковий ринок на 250 тисяч закупівель на рік.

🔹 Зросла відповідальність за грубі порушення тендерного законодавства. І в окремих випадках вона буде поширюватися навіть не на закупівельників, а на керівників установ.

🔹 З`явилися нові інструменти для більш ефективних закупівель. Тепер бізнес має 24 години, щоб виправити несуттєві помилки в тендерній пропозиції. У замовників є можливість відхиляти пропозиції з аномально низькою ціною, якщо її не обґрунтують. Працює Prozorro Market — онлайн-магазин, де в кілька кліків можна придбати невеликі партії найбільш ходових для держзамовників товарів.

🔹 Удосконалений механізм оскарження для більш ефективного захисту своїх прав у закупівлях. Тепер бізнесу повертається плата за задоволену скаргу. А для замовників працюють додаткові запобіжники від тендерного тролінгу та штучного блокування процедур.

🔹 Почався незворотний процес професіоналізації публічних закупівель — завдяки поступовому переходу з тендерних комітетів до уповноважених осіб.

Про всі зміни в новій редакції Закону можна прочитати на посиланням.

“Уже зараз, стараннями наших розробників, Департамент сфери публічних закупівель Мінекономіки та фахівців електронних майданчиків, Prozorro оновила свій функціонал та працює за новими правилами. Водночас будемо дуже вдячні за зворотний зв`язок щодо роботи системи. І звісно ж, надалі будемо пояснювати всі зміни замовникам та постачальникам, аби всім вдалося швидше адаптуватися до нових правил”,- йдеться в повідомлені.

На черзі — затвердження Кабміном постанови, що встановить новий порядок оскарження та тарифи за подачу скарги в АМКУ. Очікуємо, що її приймуть вже наступного тижня. Ще одна важлива постанова стосується електронних каталогів — тимчасово, поки її не затвердили, використовувати Prozorro Market можна лише для закупівель до 50 тисяч гривень.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: