НОВИНИ

Провідний світовий виробник горіхів має намір вирощувати їх в Україні

19.02.2019 14:50

Італійська агропромислова група «Бесана» – світовий лідер з виробництва, переробки і збуту горіхів, сухофруктів і насіння – продовжує орієнтувати Україну як потенційного партнера по розвитку сільського господарства через міжнародну програму створення інтенсивних плантацій горіхів, пише Аgroinsider.

Сьогодні компанія є власником п’яти заводів з переробки горіхів, сухофруктів, насіння і шоколаду, активних партнерів-постачальників сировини з усього світу з річний обсяг обробленої продукції до 42 тис. тонн. У 2018 році оборот компанії перевищив 190 мільйонів євро.

Офіційні дані Міжнародної ради по горіхам і сухофруктам (INC), опубліковані в травні 2018 року, стверджують, що число споживачів волоських горіхів, фундука, мигдалю і т. д складає сьогодні близько 1 мільярда, але до 2030 року досягне 2 мільярдів.

Україна може стати ключовим партнером італійської групи по вирощуванню і промисловій переробці горіхів і зайняти провідні позиції в застосуванні новітніх європейських сільськогосподарських технологій.

Проект орієнтований в першу чергу на розвиток посадок фундука, але також включає вирощування волоського горіха, мигдалю і навіть фісташок. «Мета проекту, згідно з його ідеологією, – каже Піно Кальканьо, президент Besana Group, – збільшити виробництво горіхів високоякісних сортів, які сильно затребувані промисловістю. Це важлива соціально-економічна програма, спрямована на розвиток промисловості та навчання за інноваційними сільськогосподарських технологій місцевого населення».

Світовий лідер з виробництва фундука, Туреччина, в останні роки стикається з проблемами старіння ліщин і брак робочої сили. Серед переваг посадки лісового горіха можна відзначити їх довговічність (понад 35 років), простоту обслуговування і простоту продажу врожаю за конкурентними цінами, особливо в світлі прогнозів подвоєння споживання горіхів в найближчі 10 років.

У проекті співпраці з компанією «Besana international» беруть участь сорти лісового горіха, сертифіковані на відсутність вірусів, з високим рівнем адаптації на полі і стійкі в холодному кліматі. Для України компанія вибрала промислові гарантовано якісні і смачні сорти, які цінуються на ринку: «Tonda di Giffoni», «Tonda Gentile Trilobata» і «Tonda Gentile Romana».

Besana Group зацікавлена ​​в придбанні високоякісної сировини. Саме тому проект не обмежується поставками посадкового матеріалу. Компанія пропонує довгострокові контракти на проекти «під ключ», агрономічну підтримку, допомогу в підборі сільськогосподарської техніки для ліщини, а також можливість продажу сільськогосподарської продукції на заводи групи «Бесана» та інших промислових виробників.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: