НОВИНИ

Прокуратура вимагає понад 65 млн грн за скид пальмової олії у водне середовище

20.05.2020 11:32
1588767638-5861

Прокуратура вимагає стягнути з іноземного судновласника 65,2 млн грн за скидання пальмової олії в акваторію морського порту «Південний» (Одеська обл.). Про це повідомляє УНІАН, пише agronews.ua.

Прокурори Комінтернівської місцевої прокуратури звернулися до Господарського суду Одеської області з позовом в інтересах держави до судновласника про стягнення збитків.

Встановлено, що наприкінці квітня цього року в акваторії морського порту «Південний», на порушення вимог природоохоронного законодавства, здійснено скидання з судна забруднюючих речовин. Зокрема, близько 8,5 тонн пальмової олії, у зв’язку з чим відбулося забруднення внутрішніх морських вод України.

Як повідомили в прес-службі суду, до суду надійшла заява про забезпечення позову в інтересах Державної екологічної інспекції Кримсько-Чорноморського округу до судновласника «MARINO SHIPPING CO PTE LTD».

У заяві про забезпечення позову прокуратура просила заборонити зазначеній компанії вивести судно «Stavanger», з борту якого стався розлив, з порту «Південний».

Зазначається, що судновласник надав докази внесення на депозитний рахунок Господарського суду Одеської області 1 млн дол., що еквівалентно більш як 26,679 млн грн, як забезпечення позову. Також надано гарантійного листа Лондонської асоціації власників суден із взаємного страхування на суму майже 2,444 млн дол., членом якої є відповідач.

«Гарантійний лист підтверджує платоспроможність судновласника і готовність відшкодувати збиток, завданий державі внаслідок інциденту», – повідомили в суді.

Заслухавши сторони, суд дозволив судновласнику вивести судно з акваторії.

Нагадуємо, в Україні внаслідок аварії стався скид пальмової олії у водне середовище.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: