НОВИНИ

Проблеми кредитування українських підприємців вирішували на зустрічі у Нацбанку

08.09.2020 16:32
119087479_3450925911631699_496869017383057517_o

7 вересня представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Національного Банку України, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості та Експортно-кредитного агентства разом із запрошеними локальними українськими виробниками обговорили перепони для бізнес- кредитування в Україні та шляхи їх подолання. На зустріч вдруге запрошують представників як державних, так і приватних українських підприємств та компаній, цього разу з промислового комплексу. Формат має на меті пошуки оптимальних моделей кредитування для галузевого економічного зростання. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua

Вдалося визначити критичні точки, які потребують вирішення, а саме: експортні ризики, які заважають розвитку локальних виробників та зростанню продажів поза межами України, кредитування стратегічних державних підприємств, блок питань щодо особливостей банківських послуг, кредитування іноземного покупця, кредитування під контракт.

Учасники обговорення дійшли згоди щодо поетапного точкового вирішення проблемних питань із залученням профільних міністерств, зокрема, Мінфіну.

Ця зустріч для нас дуже важлива, адже це можливість почути питання українського виробника та визначити практичні кроки яким чином збільшити експорт товарів глибокої переробки та з технологічними компонентами”, – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Олександр Романішин.

Перший заступник Голови НБУ, Катерина Рожкова наголосила, що разом з Урядом проводять регулярні зустрічі з представниками основних експортних галузей для того, щоб зрозуміти їхні потреби та усунути існуючі перешкоди для роботи.

“Ми готові, де це доцільно – обговорювати з банками спрощення підходів до позичальників, а де потрібно – проводити роз’яснювальну роботу”, – прокоментувала Катерина Рожкова.

Наступна зустріч в цьому ж складі відбудеться за місяць. На ній заплановано систематизувати розроблені дорожні карти із подолання нагальних проблем галузі для створення максимально ефективного плану.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: