НОВИНИ

Про що домовились аграрні асоціації з Мінекономрозвитку

03.01.2020 10:32
den

Нарада, що відбулася 2 січня, була присвячена обговоренню пропозицій аграрних асоціацій щодо державної підтримки в 2020 році, повідомляє пресслужба УПОА.

В заході взяли участь більше 50 представників галузевих асоціацій, які презентували свої напрацювання та пропозиції. Зокрема, менеджер з зовнішньоекономічної діяльності Української плодоовочевої асоціації Богдан Рибалко запропонував представникам Міністерства звернути увагу на питання експортної субсидії та зниження ставки ПДВ на овочі та фрукти.

«У випадку, якщо зробити прив’язку до маси експортованої продукції, питання з корупцією буде вирішено, адже така схема є доволі відкритою та прозорою. Наприклад, коли ви експортуєте яблука, ви отримуєте певну компенсацію за те, що реалізували яблука за кордон, а не залишили їх в Україні. Очевидно, що така схема має ряд переваг. Перш за все, коли мова йде про експорт – це завжди додана вартість та валютна виручка. По-друге, це ідея створення деякого бюджету, який можна використовувати як на створення робочих місць, так і на підвищення заробітної плати працівників», – пояснює пропозицію Української плодоовочевої асоціації Богдан Рибалко.

Стосовно питання зниження ставки ПДВ на овочі та фрукти, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України прокоментував, що це питання вже обговорюється, і представники уряду розуміють, як вплине зниження на плодоовочевий сектор та бюджет загалом. Тарас Висоцький зауважив, що це питання буде одним з першочергових на подальших зустрічах з представниками асоціацій.

Також, інші учасники сьогоднішньої зустрічі наголошували на тому, що потрібно вносити деякі зміни в порядок розподілу коштів, оскільки частина потреб, які на сьогоднішній день існують в галузі ягідництва не закриті державними програмами, актуальні на сьогодні. На думку, представників асоціацій програми, які працювали в минулому році були доволі ефективними і їх потрібно залишати і в поточному році. Більше того, потрібно звертати увагу на якість та продукцію, яка відповідає міжнародним нормам. Також, для ягідництва, як для експортно-орієнтованої галузі потрібно будувати інфраструктуру. По-перше, необхідно вводити холодильники меншої ємності, ніж існують на сьогоднішній день. Більше того,експерти зауважували, що холодильники є необхідною технологічною складовою холодного ланцюга для ягід, незалежно від того чи це свіжий ринок, чи заморозка. Ще одним важливим питання в сегменті ягід є закритий ґрунт. Якщо говорити про заморозку, то на європейському ринку Україна є доволі великим гравцем, в той час як на свіжому ринку українська продукція майже не представлена. Зміна клімату та зростаючі вимоги з якості ягід вимагають від українських виробників переходити на закритий ґрунт. При цьому без допомоги держави та часткової компенсації теплиць і тунелів здійснити цей перехід доволі складно.

В завершенні сьогоднішньої наради заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький виділив декілька основних напрямків, на які звертали увагу представники профільних асоціацій: це зміна податкового законодавства, компенсація придбання сільськогосподарського обладнання та техніки і доступ виробників до кредитних ресурсів.  Також, заступник Міністра вказав на два сегмента, які потребують змін в програмах державної підтримки – це садівництво та тваринництво, у тому числі і компенсація переробки за цими напрямами.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: