НОВИНИ

Пращурам людей допомогла вижити здатність засвоювати алкоголь

11.03.2020 20:02
pix2hd_7-620x398

Вчені з Ексетерського університету заявили про те, що засвоєння алкоголю організмом могло допомогти вижити предкам людини і вберегло їх від вимирання, повідомляє Phys.

Ця здатність дозволяла людиноподібним мавпам їсти фрукти, які довгий час пролежали на землі і почали виділяти етиловий спирт.

Наголошується, що близько 10 мільйонів років тому предки людини конкурували за виживання з іншими мавпами і програвали останнім, які були здатні їсти і перетравлювати незрілі фрукти. Разом з тим, мінімум одна лінія людиноподібних мавп все-таки змогла вижити завдяки здатності засвоювати перезрілі фрукти, в яких вже почав з’являтися спирт.

Мавпи не можуть засвоювати етанол, тому нове джерело їжі могло стати вирішальним для виживання наших предків. “Навіть сьогодні ми бачимо, як великі людиноподібні мавпи їдять ферментовані фрукти і п’ють пальмове вино, вироблене людиною”,- відзначають вчені.

“Цікаво те, що рівень алкоголю у фруктах, що впали, складає 1-4%, тобто, на рівні зі слабким пивом. Але більша частина алкоголю, яку споживають сучасні люди набагато міцніша. Можливо, як і в питанні з сіллю та цукром, справа не в самій субстанції, а доступ до неї”, – зазначив один з авторів дослідження Кім Хокингс.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: