НОВИНИ

Посівний комплекс Väderstad Spirit 600C: аграрій розповів про основні переваги

07.09.2022 09:34
_B4A8997

Посівні комплекси Väderstad Spirit 600C забезпечують кращу якість сівби, рівномірні сходи, ефективніше використання добрив і вологи. Враженнями від експлуатації посівного комплексу Väderstad Spirit 600C поділився Олексій Рудяк, заступник директора з виробництва ППФ «Агрохімпромцентр», що на Сумщині, пише agronews.ua.

“Щоб зробити оптимальний вибір агрегату для роботи, ми провели тестування двох посівних комплексів відомих європейських виробників, серед яких був і Väderstad Spirit 600C. Висів озимої пшениці двома сівалками на одному і тому самому полі проводили одночасно. Технологія передпосівної підготовки також була однакова. Сервісні команди обох представників налаштували свої агрегати відповідно до наших вимог: глибина передпосівного обробітку, глибина висіву насіння, норма висіву були тотожні”, – розповів Олексій Рудяк.

За його словами, після появи сходів на полі стало чітко видно, яка сівалка де працювала. Кращими були сходи після посівного комплексу Väderstad Spirit 600C.

“Після ретельного вивчення питання виявилось, що сівалка Väderstad Spirit 600C забезпечила стабільну глибину 3,0-3,5 см за встановлених 3-4 см. Інша сівалка не змогла забезпечити такої стабільності – глибина висіву коливалась у значно ширшому діапазоні, в межах 3-6 см. Відповідно, на ділянці, де працював комплекс Spirit 600C, сходи отримали на сьомий день, при чому зранку вони з’явились на перших загінках, і вже протягом дня, відповідно до руху сівалки в часі, зазеленіла вся ділянка. За іншою сівалкою сходи отримали «рвані», до того ж на три-чотири дні пізніше. Затримка зі сходами призвела до дещо гіршого первинного розвитку культури, і в зиму рослини на другій ділянці ввійшли слабшими. Навесні відновлення вегетації відбулося раніше на ділянці, що була засіяна сівалкою Väderstad Spirit 600C. Вони швидше утворили вторинну кореневу систему, тому рослини мають більш насичений зелений колір”, – зазначає Олексій Рудяк.

Звісно, до збирання врожаю ще багато часу й сприятливі умови можуть нівелювати затримку сходів на початковому етапі розвитку на одній із дослідних ділянок. Але факт залишається фактом


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: