НОВИНИ

Посівна цибуля в Україні впала в ціні на 25%

11.03.2020 09:02
cibulya_ripchasta

Тиждень тому більшість сортів «сіянки» пропонувались на майданчику ОРСП «Шувар» по 85-90 грн/кг для гуртових покупців і по 100 грн/кг на роздріб. Сьогодні ціни на насіннєву цибулю знизились до 60-65 грн/кг, повідомляє Інфо-Шувар.

«Поточний обвал ціни на насіннєву цибулю – це наслідок збільшення кількості продавців в Україні на початку сезону. Наші трайдери чудово пам’ятають, як добре вони заробили рік тому, коли ціни на товарну цибулю були рекордними, а попит на «сівок» шаленим. Ті, хто постійно займаються цим бізнесом, в цьому сезоні також збільшили обсяг замовлень в ЄС і, відповідно, зараз пропозиція є значно більшою, ніж зазвичай в цей період», – каже Тетяна Гетьман , керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

Рік тому насіннєва цибуля на ОРСП «Шувар» коштувала 57-65 грн/кг, вона почала швидко дорожчати після 20 березня і в кінці квітня 2019 року гуртові ціни сягнули 170-180 грн/кг.

Українські трейдери кажуть, що поточне зниження ціни – це тимчасове явище і вже за кілька тижнів на ринок може повернутись тенденція до подорожчання. Причиною чергової хвили цінового зростання, на думку продавців, може стати по-перше, сезонне зростання попиту, по-друге, девальвація української гривні.

За даними аналітиків найбільший попит на насіннєву цибулю припадаю на другу половину березня. Майже всю насіннєву цибулю Україна імпортує з Польщі та Нідерландів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: