НОВИНИ

Посівами ріпаку на Волині поширюється небезпечний шкідник

28.03.2019 09:30

Погодні умови третьої декади березня з інтенсивним підвищенням температурного режиму та відсутністю опадів сприяли пробудженню та виходу з місць зимівлі великого ріпакового прихованохоботника, повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

Місця масового поширення шкідника зафіксовано на полях в Ковельському та Рожищанському районах області.

Великий ріпаковий прихованохоботник появляється навесні другим після хрестоцвітого прихованохоботника. Найбільш активно поширюється у регіонах масового вирощування ріпаку. Відчуваючи загрозу, жук спадає із рослини ріпаку, завмирає, через що його складно виявити. Розвивається жук в одному поколінні.

«Згідно ст. 5,6 Закону України «Про захист рослин», спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно проводити систематичні обстеження посівів та своєчасне  здійснення  рекомендованих  заходів  щодо  захисту рослин. За наявності порогу шкодочинності (на початку березня — 10 жуків упродовж трьох днів у жовтій посудині; в кінці березня — 2-4 жуки на 25 рослинах) слід провести обробку посівів рекомендованими препаратами», — наголошують в Держпродспоживслужбі.

У такому випадку посіви обприскують в березні за середньодобової температури вище 6°С, важливо це зробити до початку яйцекладки. В умовах холодної і довгої весни обприскування посівів проводять повторно.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: