ВАЖЛИВО

Польські митники штучно затримують малину з України

07.11.2023 13:31
rasberry2-1

Експорт замороженої малини може скласти за підсумками цього сезону складе 30-40 тис. тонн. Щоб не втрачати до 10 днів на аналізи на польському кордоні, експортери продають у Чехію, Румунію та Німеччину. Про це в коментарі журналу «Садівництво по-українськи» розповів Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА), є пише AgroTimes, передає agronews.ua.

Він називає цей тренд передбачуваним. 

За словами експерта, відвантаження на зовнішні ринки замороженої малини ще триває, тому більш точні оцінки давати зарано.

Ситуація з експортною логістикою малини до Європи залишається складною. Перевізники навіть не хочуть везти її через черги на українському кордоні, де можна прочекати три-чотири дні. Далі польські прикордонники та митники можуть протримати фури ще до 10 днів. Формальна причина – відбір зразків на аналізи.

«Таким непрямим методом вони захищають свій ринок від української продукції, – пояснює Тарас Баштанник. – Тому експортери або об’їжджають Польщу, або, щоб її уникнути, продають у Чехію, Румунію або Німеччину – хто куди».Перегляди: 36
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: