НОВИНИ

Польща спрощує проходження кордону: перелік товарів

04.03.2023 13:09
dlya-vantazhivok-vidkrili-shche-odin-punkt-propusku

Україна та Польща досягли домовленостей щодо спрощення проходження процедур під час експорту українських зернових та олійних культур транзитом через Польщу до інших країн. Таких домовленостей досягнуто в ході зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського з віцепрем’єр-міністром, міністром сільського господарства і розвитку села Польщі Генриком Ковальчиком, говориться у повідомленні Мінагрополітики, пише agronews.ua.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленостей, які викладені у спільній заяві:

  1. З метою покращення та упорядкування транзиту українських зернових та олійних культур через територію Польщі, з 8 березня 2023 року офіційні пломби (митні пломби) будуть в обов’язковому порядку накладатися на автомобільні транспортні засоби на митних пунктах, розташованих на польсько-українських прикордонних переходах.
  2. У випадку залізничних перевезень перевізник буде зобов’язаний накладати пломби на кожен вагон. Ці пломби контролюватимуться працівниками Національної фіскальної адміністрації на польсько-українських прикордонних переходах.
  3. Офіційні пломби будуть зніматися співробітниками Національної фіскальної адміністрації в трьох польських морських портах (Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце).
  4. У разі транзиту товарів до інших країн-членів ЄС офіційні пломби будуть зніматися в уповноважених пунктах зберігання, розташованих у цих країнах. Водночас запис про прибуття вантажу в заявлене місце з метою зняття пломб буде доступний через систему NCTS.
  5. У разі транзиту до портів або інших країн-членів ЄС, за умови використання офіційних пломб, польська ветеринарна інспекція не буде проводити жодних перевірок.
  6. У разі виявлення розбіжностей між заявленим та фактичним місцем вивантаження товару українська сторона відсторонить експедиторів, які допустили такі розбіжності, від подальших транспортних операцій.

«Ми досягли взаємовигідних результатів. Важливо, що ці домовленості враховують інтереси як польських, так й українських фермерів, які транзитом везуть зерно до інших країн і до польських портів. Плануємо впровадити ці процедури найближчими днями. І наступного тижня транспорт поїде вже за новими правилами. Це зменшить черги на кордонах і зробить більш комфортною торгівлю між нашими країнами», — наголосив Сольський.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: