НОВИНИ

На КПП України з Польщею проведуть спільний аудит, щоб усунути черги для автоперевізників

19.11.2020 16:36
index-big

Польща має припинити обмеження транзиту для українських перевізників, адже це негативно відображається не лише на торговельних відносинах між обома країнами, а й з іншими країнами ЄС, заявив Владислав Криклій, міністр інфраструктури України, під час робочої зустріч із Анджеєм Адамчиком, міністром інфраструктури Республіки Польща сьогодні. Про це повідомляє пресслужба міністерства, пише agronews.ua.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи подальшого співробітництва між обома країнами у галузі транспорту, зокрема, у частині міжнародних автоперевезень.

«Владислав Криклій наголосив на важливості вирішення проблем, пов’язаних із нестачею дозволів на міжнародні вантажні автоперевезення для українських перевізників. Це питання, яке неодноразово підіймалося під час останньої зустрічі президента України Володимира Зеленського та президента Республіки Польща Анджея Дуди у жовтні цього року. Тоді обидва президенти висловили сподівання на його позитивне вирішення», — йдеться в повідомленні.

За словами міністра, у разі якщо Польща припинить обмеження транзиту для українських перевізників, вони готові до конкуренції на двосторонньому ринку.

«Україна виконала всі взяті на себе зобов’язання під час минулих засідань змішаних комісій з питань міжнародних вантажних автомобільних перевезень, результатом чого стало значне збільшення частки використання польськими перевізниками дозволів на 2019 рік. Однак польська сторона домовленість на рівні президентів не виконує», — стверджує Криклій.

Слід додати, що міністри також обговорили роботу пунктів пропуску через українсько-польський кордон, зокрема КПП «Корчова-Краківець».

Наразі у Верховній Раді очікується до розгляду в другому читанні законопроект, який вирішує проблему сплати ПДВ виконавцями робіт і постачальниками послуг у рамках так званого «польського кредиту», але попросив польську сторону пришвидшити роботи будівельної компанії з ремонту КПП.

«Пропоную провести спільний аудит для визначення можливих причин появи черг на КПП із залученням третьої незалежної сторони, та запровадити спільний прикордонно-митний контроль у пунктах пропуску для підвищення їх ефективності», — підкреслив Криклій.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: