НОВИНИ

Польське м’ясо хворих тварин потрапило до 13 країн

04.02.2019 10:18

Польські журналісти встановили, що на одній із скотобієнь у Польщі забивали хворих тварин – м’ясо з них потрапило до 13 країн ЄС. Польська влада вже закрила фабрику. Про це пише DW.

Єврокомісія розпочинає розслідування через скандал на скотобійній фабриці у Польщі. Найближчого понеділка туди мають поїхати представники контролюючих органів ЄС, щоб проаналізувати ситуацію, заявила в п’ятницю, 1 лютого, речниця Єврокомісія.

Ідеться про фабрику у Мазовецькому воєводстві. Як стало відомо після журналістського розслідування польського телеканалу TVN24, там, зокрема, потайки убивали хворих тварин, після чого їхнє м’ясо потрапляло у продаж.
Очільник головного польського ветеринарного управління Павел Нємчук підтвердив проведення нелегальних забоїв худоби. “Це була нелегальна процедура вночі, коли ветеринарний нагляд був відсутній”, – заявив Нємчук.

Тим часом фабрику, проти якої почала розслідування також польська влада через нелегальний забій худоби, вже закрили. Звідти у продаж надійшло вже 9,5 тонни м’яса, третина з якого потрапила до щонайменше 13 країн ЄС, у тому числі до Німеччини, Франції, Іспанії, Естонії, Фінляндії, Угорщини та інших. Але, за даними влади, ризики для здоров’я споживачів відсутні: ветеринарні та санітарні дослідження підтвердили придатність продуктів з цього м’яса до споживання. Як зазначається, м’ясо було відкликане і вилучене з ринку.

Між тим міністр сільського господарства Польщі Ян Кшиштоф Ардановскі заявив, що нинішній випадок завдає надзвичайної шкоди репутації польських продуктів харчування. Варшава вже оголосила про посилення контролю на скотобійних підприємствах.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: