НОВИНИ

Погодні умови на Закарпатті сприяють поширенню гризунів на посівах

02.12.2019 09:55
mouse-2776155_1920-7478

Метеорологічні умови цьогорічної осені на Закарпатті сприяють зростанню чисельності мишоподібних гризунів у посівах та насадженнях сільськогосподарських рослин. Про це повідомляє головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області за результатами проведених обстежень.

Як зазначається, досить високою є чисельність колоній мишоподібних гризунів у місцях їх резервацій: на неорних землях, берегах каналів, узбіччях полів, а також у посівах багаторічних трав, садах, ягідниках.

«Після зменшення кількості опадів та зниження рівня зволоженості ґрунту відбувається активна міграція гризунів у посіви озимих зернових культур, де за високої щільності колоній вони можуть завдати значних пошкоджень. Тому необхідне систематичне обстеження, визначення заселеності угідь та чисельності колоній мишоподібних гризунів для проведення ефективного та своєчасного захисту полів. Таким чином вдасться зберегти посіви та урожай сільськогосподарських культур», – ідеться в повідомленні.

за неправильного або несвоєчасного регулювання чисельності гризунів втрати зерна озимої пшениці На окремих полях можуть становити 35-40%. У роки ж масового їх розмноження подекуди виникає потреба у пересіванні пошкоджених масивів. У садах миші підгризають коріння, обгризають кору, шкодять найчастіше молодим деревам, які навіть нерідко гинуть.

«Сільгоспвиробникам необхідно своєчасно обстежувати площі озимих зернових, багаторічних трав, молодих садів, ягідників та при виявленні 3-5 і більше колоній на одному гектарі проводити заходи зі знищення гризунів», — повідомили у відомстві.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: