НОВИНИ

Податки для птахівників суттєво збільшено

30.09.2021 12:36
ya-13060

Скандальний законопроєкт № 5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу” був прийнятий Верховною Радою в першому читанні 1 липня. Законодавці готуються розглянути його вдруге найближчим часом. Головна новація документа — зміна правил адміністрування податків. Норми нового документа не сподобалися бізнесу і профільним асоціаціям. Про правки в законопроєкті №5600 повідомляє OBOZREVATEL нардеп Олексій Устенко, пише agronews.ua.

Зокрема, оподаткування для виробників у сфері птахівництва буде змінено. Їх виключили зі спрощеної системи, тому платити будуть більше. При цьому буде передбачена пільга зі сплати податку на прибуток на 5 років (за винятком виробників курятини).

З огляду на величезні дотації, мова йде про близько 2 млрд грн надходжень до бюджету.

Дана галузь є однією з найбільш швидкозростаючих з найбільш рекордними цінами за 2020 рік. Вона мала одні з найбільших пільг.

Крім того, так як всі виробники птиці були на 4 групи оподаткування, вони платили один єдиний – земельний податок. Тобто при доході галузі в 6 млрд грн за 2020 й, податків заплатили лише на 17 млн грн.

Причому, за словами голови ради директорів Союзу птахівників України Олександра Бакуменка, в пояснювальній записці до законопроєкту не наводяться аргументи для такого кроку.

Як зазначають у профільній асоціації, наслідки після набуття чинності нормами законопроєкту № 5600 для птахівників можуть виявитися катастрофічними: частина компаній піде «в тінь», інші — змушені будуть закритися, місцеві бюджети втратять кошти, а державний — майже нічого не отримає.

Нагадаємо, що Оприлюднено оновлені ціни на соняшникову олію.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: