НОВИНИ

Податкове навантаження на лісову галузь зменшиться, – Заблоцький

26.05.2020 14:32
https://agronews.ua/

Податкове навантаження на лісову галузь зменшиться. Це стало можливим завдяки Закону, який днями підписав Президент України Володимир Зеленський. Про це повідомив на своїй Facebook сторінці голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький, пише agronews.ua.

“Як було раніше? Рентну плату сплачують лісокористувачі, які здійснюють заготівлю деревини та недеревних ресурсів лісу. До цього часу діяв досить складний механізм, який ускладнював її адміністрування. Зокрема, існуючий поділ лісів за розрядами базувався на відстані вивезення деревини з лісосік до найближчого пункту відвантаження деревини залізницею. Такий поділ був розроблений ще за часів Радянського Союзу”, – сказав Заблоцький.

Він зазначив, що в Україні ж зараз, за європейською практикою, деревина перевозиться здебільшого автомобільним транспортом. А система поділу лісів за розрядами спричиняла низку неузгодженостей та проблем як для лісокористувачів, так і для податкових органів.

Чим корисні зміни для лісової галузі?

– Скасовується поділ лісів на розряди, оскільки нижні склади практично відсутні, закріплення за залізницями також не відбувається.

– Застосовуватиметься ставка рентної плати за кожною породою без деталізації за розрядами. Це значно полегшить сам розрахунок рентної плати.

“Прийняття однієї ставки рентної плати в розрізі лісових порід для більшості лісогосподарських підприємств зменшить податкове навантаження в частині сплати рентної плати, яка по галузі складе до 10%”, – прокоментував Заблоцький.

Також Заблоцький подякував Президенту України та народним депутатам України за підтримку цих змін.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: