НОВИНИ

Поблизу Мукачева відновлять унікальні чайні плантації

14.02.2019 08:16

Закарпатські ентузіасти планують відродити чайні плантації, закладені вітчизняними науковцями ще в 1949 році. Ще у 1949 році радянські біологи проводили експерименти і намагалися виростити певні сорти рослин у неприродних для тих умовах. Один з експериментів стосувався сортів чаю, в результаті — неподалік від Мукачевого розкинулась найпівнічніша у світі плантація чаю.​Площа першої плантації закарпатського чаю знаходилася посеред лісу і становила майже 2 га, пише mukachevo.today.

Тоді першу зиму пережило більше 40% однорічних сіянців різних сортів чаю — грузинського, кубанського, індійського, яванського і цейлонського. Через три роки з експериментальної плантації біло зібрано понад 2,5 тонн урожаю. При чому за смаковими якостями та букетом аромату він нічим не поступався всесвітньо відомому китайському.

На жаль, згодом плантацію передавали в розпорядження то одному, то іншому відомству. Догляд за рослинами погіршився, і насадження почали потроху заростати чагарниками та бур’янами. Проте, і сьогодні на Червоній Горі можна знайти кілька десятків кущів унікального закарпатського чаю.

Нещодавно за відродження чайних традицій на Закарпатті взялися місцеві ентузіасти, які планують дати друге життя чайним плантаціям біля Мукачева.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: