НОВИНИ

Площі вирощування кукурудзи можуть скоротитись на 24%

04.11.2021 10:35
кукурудза (1)

Згідно з моделюванням, яке нещодавно провели вчені NASA, у світі до 2030 р. може змінитися вирощування кукурудзи та пшениці через викиди парникових газів. Про це повідомляє Latifundist.com, пише agronews.ua.

Вчені відзначають, що посівні площі під кукурудзою можуть скоротитися на 24%, тоді як виробництво пшениці збільшиться на 16%.

На думку експертів, зміна врожайності пов’язана з очікуваним підвищенням температури, зміною характеру опадів та зростанням концентрації вуглекислого газу на поверхні землі внаслідок антропогенних викидів парникових газів. Ці зміни зроблять виробництво кукурудзи в тропіках складнішим, але можуть збільшити площу вирощування пшениці.

«Аграрії не зможуть вирощувати кукурудзу на екваторі. Це призведе до значного зниження вирощування кукурудзи у житницях світу, а саме у Північній та Центральній Америці, Західній Африці, Центральній Азії, Бразилії та Китаї», — зазначається у повідомленні.

Проте посівні площі пшениці можуть збільшитись внаслідок підвищення глобальної температури.

«Підвищення рівня парникових газів, таких як вуглекислий газ, може призвести до збільшення затримки води та підвищення врожайності, однак внаслідок зниження поживності», — наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, що На Київщині відбудеться 6 аукціонів із оренди земельних ділянок.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: