ВАЖЛИВО

Півдню України цього року знову загрожує посуха

19.01.2021 07:45
zasukha-623x370

Цього року півдню України знову загрожує посуха. Про це, спираючись на дослідження, заявляють експерти. Тож природа знову кидає виклик — насамперед аграріям. Чи готова держава допомагати. Про це пишуть Podrobnosti.ua, пише  agronews.ua.

Не дивлячись на добрий та задовільний стан озимих на більшості українських полів, в тому числі на Одещині, вчені прогнозують черговий посушливий сезон з відповідними наслідками.

Зокрема, ґрунтознавці Одеського університету імені Мечникова виявили ряд проблем. У грудні вони провели дослідження на сільгоспугіддях і з’ясували: земля майже скрізь суха, запаси вологи мінімальні. Тож катастрофічна посуха може повторитися.

«Та волога, яка вкрай необхідна в ранньовесняний період та на початку літа — тобто та продуктивна волога, яка необхідна рослинам для розвитку в період вегетації, її ми можем не отримати», — говорить Андрій Буяновський, науковець університету ім. Мечникова.

Але окрім опадів, кажуть фермери, підводять і чиновники. У травні у розпал посухи у Міністерстві економіки та сільського господарства заявили: держава виділить аграріям безповоротну дотацію до 5 тис грн на 1 га втрачених посівів. Однак цього не сталося.

«Проводились комісії, і все, на цьому все закінчилось. Облдержадміністрація це питання не вирішує», — заявляє Віктор Чулак, керівник фермерського господарства.

Аграрії відмічають, що наразі майже половина господарств півдня Одещини знаходяться на межі банкрутства. В них немає коштів ні на податки, ні на погашення кредитів, ні на насіння.

«Якщо будуть дотації на основі «повернення» — нас це також влаштує, тому що ми будемо працювати, інвестувати в землю, надіятись на гарний урожай», — підкреслює Дмитро Федоров, керівник фермерського господарства.

У місцевій облдержадміністрації на можливість такої підтримки дивляться скептично та радять фермерам переорієнтуватися на вирощування інших культур.

«Якщо брати класичне землеробство, яке, скажемо так, «виорав, посіяв, зібрав», то ми розуміємо, що в нашому регіоні так працювати більше не буде Ми так можемо ще рік-два попрацювати і все закінчиться тим, що більшість господарств збанкрутує, потрібно робити диверсифікацію», — заявляє Іван Петрів, начальник управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: