НОВИНИ

Південна Корея зацівлена у посиленні співпраці з Україною у сфері АПК

09.02.2019 10:23

Україна та Південна Корея використовують лише 10% потенціалу взаємного товарообігу. Однак, корейські компанії зацікавлені в посиленні співпраці. Про це повідомив Посол Південної Кореї в Україні Лі Янг-Гу, передає Delo.UA.

За його словами,провідна південно-корейська компанія в сфері торгівлі зерном готується до будівництва великого зернового терміналу, потужності якого будуть забезпечувати значні обсяги зберігання і переробки вантажів. На даному етапі тривають переговори з цього проекту.

Також, в 2018 році корейська компанія SafeusDrone з виробництва дронів домовилася з Національним авіаційним університетом в Кропивницького про складання цих літальних апаратів. SafeusDrone готова розвивати свій бізнес в аграрній галузі Кіровоградської області, але спочатку хоче промоніторити попит на них, а потім вирішувати, як розвивати проект і налагоджувати тут виробництво. У довгостроковій перспективі, у обох сторін є інтерес до налагодження виробництва в Україні, так як тут хороша база, відмінні технології та людський ресурс. У Кореї це коштує дуже дорого.

«У минулому році корейський виробник агротехніки запустив процес складання своєї продукції на базі Запорізького автомобілебудівного заводу Daewoo. Якщо співпраця виявиться успішним, то обороти співпраці в майбутньому будуть значно збільшені», — сказав Лі Янг-Гу.

Крім того, зараз корейська компанія вивчає можливості розвитку платформи Smart Farming в Україні. Вже є три пілотні проекти: в Умані та Києві (на базі аграрних університетів з власними теплицями), і також у Львові. Поки ці проекти на стадії тестування, але вони допоможуть визначити їх технічну здійсненність. І думаю, що в майбутньому ця ініціатива підвищить рентабельність і ефективність фермерських господарств в Україні за рахунок автоматизації процесів і впровадження IT-технологій, в тому числі енергозберігаючих. А також дозволить вирощувати органічні овочі та фрукти в теплицях взимку, з метою забезпечення внутрішнього ринку і експорту в європейські країни.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: