НОВИНИ

Після свят українці купують більше яблук і менше хурми і цитрусових

09.01.2019 15:23

Завдяки активізації попиту на яблуко, за останній тиждень в Україні незначно зросли ціни на червоні сорти. Моніторинг ринкової ситуації аналітиками EastFruit на початку січня 2019 року показує, що після свят різко впав попит на цитрусові і хурму, що дозволило наростити обсяги внутрішніх продажів яблука.

Завдяки активізації попиту на яблуко, за останній тиждень незначно зросли ціни на червоні сорти і практично не змінилися ціни на зелене і жовте яблуко. При цьому на внутрішній ринок пропонуються переважно ті червоні сорти, які не користуються високим експортним попитом, або ж мають недостатній відсоток забарвленості плодів.

Зокрема, хорошим попитом на внутрішньому ринку користуються яблука сортів «Флоріна», «Чемпіон» і навіть «Айдаред».

Головною перевагою є дуже доступна ціна – такі яблука стандартної якості дрібним оптом на оптових ринках можна купити за 4 грн / кг (14 центів США), а менш якісні – навіть по 3 грн / кг (11 центів США). Трохи дорожче коштують яблука сортів «Декоста» і «Гала». З червоних сортів найдорожчими є «Фуджі» і «Ред Делішез», за які споживачі дають в середньому в півтора рази більше.

Із зелених і жовтих сортів найкраще продається «Голден Делішез». Зелений «Гренні Сміт» коштує в середньому на 20% дорожче, але його пропозиція обмежена, і попит на нього помітно нижче. «Ренет Симиренка» є одним з найдешевших сортів на ринку, що забезпечує йому непоганий рівень попиту, але пропозиція як і раніше перевищує попит, тому перспективи зростання цін на цей сорт яблука, на думку учасників ринку, мінімальні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: