НОВИНИ

Після карантину ціна на молоко в Україні зросте

22.05.2020 09:02
moloko-v-696x464

Ціна молока першого ґатунку в Україні вже вийшла на рівень показників травня 2019 року і це при тому, що об’єми загального валу виробництва цьогоріч є нижчими, ніж у минулому, повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока. Про це пише agronews.ua.

Світові ціни, які впродовж карантину залишаються на низьких рівнях з одночасним ростом їх світових запасів, завдають додаткового тиску на молочну продукцію, вважають аналітики Асоціації виробників молока.

“Кінець травня є періодом завершення сезонного низхідного тренду цін та їх стабілізації. Найближчим часом суттєвого падіння цін не очікується. Терміни початку сезонного росту цін у значній мірі будуть залежати від послаблення карантинних обмежень та відновлення попиту. За сприятливого сценарію початок зростання можливий навіть раніше, оскільки дефіцит сировини нікуди не подівся, а його наслідки тимчасово не відчутні в умовах карантинних обмежень”, – інформують в АВМ.

Наразі, на українському ринку сирого молока пройшла ще одна хвиля зниження цін. Середньозважена ціна трьох гатунків зменшилася на 19 коп., порівняно з попереднім періодом досліджень і становить 9,53 грн/кг.

Падіння цін відбулось, головним чином, за рахунок зниження цін на перший та вищий ґатунки, повідомляє пресслужба асоціації.

Зазначається, що, станом на 18 травня 2020 року, середньозважена ціна трьох ґатунків зменшилася на 19 коп., порівняно з попереднім періодом досліджень і становить 9,53 грн за кг. Падіння цін відбулось, головним чином, за рахунок зниження цін на перший та вищий ґатунки.

Середня ціна на екстраґатунок майже не змінилася – 10,1 грн за кг, а втрати склали лише 2 коп. Вищий ґатунок подешевшав на 18 коп. – до 9,57 грн за кг, а найбільше знецінився перший – на 37 коп. Його середня ціна опустилась до 8,92 грн за кг.

Діапазон коливань цін на екстраґатунок відрізняється залежно від регіону. Так у західному – 9,50-9,80 грн за кг; східному – 9,7-9,90 грн за кг; північному – 9,80-10,15 грн за кг, південному – 9,7-10,30 грн за кг, центральному – 10,0-10,15 грн за кг.

“Падіння цін на молоко нижчих ґатунків продиктоване скоріше зниженням попиту в умовах соціально-економічних обмежень. У такій ситуації переробники більше акцентуються на виробництві біржової пари молочної продукції масло-СЗМ (сухе знежирене молоко), які потребують дешевої сировини”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, оприлюднено прогноз закупівельних цін на живих свиней на 25 – 31 травня 2020 року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: