ВАЖЛИВО

Підстав для обмеження імпорту міндобрив в Україну немає, – Висоцький

07.04.2020 15:47
ллл

Підстав для обмеження імпорту немає, добрива та паливо в Україні можуть стати найдешевшими за останні 20 років. Антидемпінгові розслідування не спричинять обмеження імпорту мінеральних добрив в Україну. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький під час другого Агрополітичного форуму, що проходив в режимі відеоконференції, пише agronews.ua.

Голова Агро-Продовольчої Ради Іван Слободяник нагадав, що до травня 2020 року тривають запроваджені Урядом антидемпінгові заходи щодо імпорту добрив незалежно від країни походження. Розслідування викликає побоювання в аграріїв щодо можливої заборони імпорту добрив та укріплення монопольного становища місцевого виробника Ostchem.

«Зараз є ризик, що під виглядом цих антидемпінгових розслідувань знову спробують монополізувати ринок, що призведе до подорожчання добрив», — сказав Іван Слободяник.

Коментуючи ситуацію, Тарас Висоцький запевнив, що підстав для таких обмежень наразі не існує, а кінцева мета розслідувань навпаки полягає в лібералізації ринку добрив. Він вважає, що їхня вартість в Україні має дорівнювати вартості в будь-якій іншій країні Європи.

«Якщо у нас є монополія, а Антимонопольний комітет це визвав, значить вона має бути або фактично скасована, або грати по правилах, щоби ціна добрив не перевищувала міжнародну», — наголосив заступник міністра.

Зі свого боку народний депутат, член податкового комітету ВРУ Мар’ян Заблоцький наголосив, що в разі фахових дій Мінекономрозвитку та АМКУ ціна дизпалива та добрив для українських виробників може впасти до 20-річного рівня.

«Ціна на нафту якраз обрушилася до найнижчого рівня за останні 20 років, а до цього прив’язана і ціна на газ, і ціна на добрива, бо це є 90% собівартості. Так має бути, якщо органи, які цим опікуються, спрацюють правильно. Принаймні цього ми будемо добиватися найближчим часом», — повідомив нардеп.

Довідка: Холдинг Ostchem, що входить до Group DF олігарха Дмитра Фірташа є найбільшим в Україні виробником мінеральних добрив. Він експортує продукцію в понад 100 країн та займає 3% світового ринку. В Україні Ostchem контролює 4 хімічних завода: черкаський «Азот», «Рівнеазот», Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» і «Концерн Стирол», що лишився в окупованій Горлівці на Донеччині.

5 вересня 2019 року АМКУ вирішив примусово розділити групу компаній Ostchem в частині виробництва азотних міндобрив та накласти штраф на трейдера «НФ Трейдинг Україна» в розмірі 107 млн грн. Холдинг оскаржує це рішення в суді.

‼️Другий Агрополітичний форум від Агро-Продовольча Рада/Agro-Food Council:«Аграрний сектор України в умовах пандемії»🌿🤝Організатор: Агро-Продовольча Рада/Agro-Food CouncilФормат проведення: відеконференція за допомогою проекту Agro-Online (AgroNews.UA) разом із стрімом на youtube та facebook.🌿🤝Учасники: Голова комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольский, Уповноважений Президента України з земельних питань Роман Лещенко, Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький, член Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат України Заблоцький Мар’ян. Модератор: голова Агро-Продовольчої Ради Іван Слободяник.📍Блок 1: Продовольча безпека та посівна кампанія – чи буде Україна з хлібом?– Забезпеченість продуктами харчування та регулювання ринку (інтервенції, збільшення держзамовлення Агрофонд, Держрезерв), Експорт (логістика, обмеження);– Стан посівної: забезпеченість добривами та іншими ресурсними складовими.📍Блок 2: Земельна реформа – що далі?– Впровадження інституційних інструментів – Фонд гарантування кредитів, банківські іструменти та компенсація відсоткової ставки тощо.😊👉 Інформпартнери: Latifundist media, AgroNews.UA

Posted by Agro News on Tuesday, April 7, 2020

Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: