НОВИНИ

Підакцизним в Україні зроблять ще один товар

08.03.2023 10:19
lemonade_1490361487

В Україні запропонували внести до списку підакцизних товарів мінеральні та газовані води, до яких додано цукор чи підсолоджувачі. Розмір податку, а отже, і рівень подорожчання напою, залежатиме від його солодкості. Відповідний законопроєкт №9032 вже зареєстрований у Верховній Раді. Документ передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, пише agronews.ua.

За кожні 25 г цукру чи іншого підсолоджувача на літр напою пропонують платити по 10 грн акцизу. До того ж на час дії воєнного стану, але не довше, ніж до кінця 2023 року, пропонується запровадити пільгову ставку 5 грн за 25 г/л.

До літра звичайної солодкої води стандартно входить близько 100 г цукру. Тобто повна ставка акцизу для такого напою становитиме 40 грн за літр, а пільгова – 20 грн.

Спеціальний податок на солодкі газовані напої діє вже у понад 65 країнах світу. Наприклад, у Латвії його запровадили ще 2002 року, а в Польщі – з квітня 2021-го (0,15 євро за кожний літр солодкого напою).

В Ізраїлі використовують інший підхід, більш схожий на той, що пропонують в Україні. Так, за напої із вмістом цукру понад 5 г на 100 г рідини потрібно додатково сплачувати 1 шекель (0,3 євро) за літр.

Механізм роботи податку на солодкі газовані напої може бути дуже різним. Але все зводиться до того, що зростають витрати виробників, а отже, зростає і ціна товару. Як результат – обмежується популярність таких напоїв. Приміром, у Латвії рівень споживання солодкого газування один із найнижчих у Європі.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: