НОВИНИ

Пенсіонери зможуть отримувати по дві пенсії одразу: деталі

20.08.2023 18:21
image-2

Чимало українців мають право на отримання не одного виду пенсії. Наприклад, йдеться про пенсію за вислугою років або пенсію за інвалідністю та за віком. Проте, їм доводиться обирати один вид пенсії із двох. Але все ж таки є категорія громадян, яка має право на дві пенсії відразу. Про це стало відомо з відповіді на запитання одного з пенсіонерів, пише agronews.ua.

Чоловік, який має інвалідність з дитинства, звернувся із запитанням на Соціальну інформаційну платформу, чи може він, окрім своєї пенсії, отримувати ще й пенсію у зв’язку з втратою матері.

“Я отримав інвалідність у 50 років (що я інвалід з дитинства другої групи). Чи маю я право отримувати ще й пенсію через втрату годувальника, оскільки моя мама померла вже на пенсії у 2014 році?”, – запитує чоловік.

Як з’ясувалося з відповіді, людина в його ситуації справді може претендувати на дві пенсії – свою та у зв’язку зі втратою годувальника. Незважаючи на те, що його визнали інвалідом з дитинства лише у 50 років, він усе ж таки має цей статус. А це означає, що він може претендувати ще й на пенсію через втрату годувальника, оскільки його годувальником фактично була покійна мати.

Однак для того, щоб отримувати другу пенсію, йому знадобиться отримати підтвердження від МСЕК про те, що він міг стати інвалідом ще до повноліття.

При цьому лише на соціальну допомогу з інвалідності в Україні, звісно, не проживеш. Її розмір, зокрема, становить:

  • особам з інвалідністю з дитинства І групи – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 2093 гривні);
  • особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи – 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1674,40 гривні);
  • особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи – 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1255,80 гривні);
  • на дітей з інвалідністю до 18 років – 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1 465,10 гривні).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: