НОВИНИ

Пасічники просять уряд захистити бджіл від отруєння агрохімікатами

04.05.2020 11:32
https://agronews.ua/

Спілка пасічників України та Гільдія медоварів України звернулись до влади, з проханням про допомогу в захисті бджіл від отруєння агрохімікатами та збереження екологічного благополуччя. Про це йдеться у відкритому листі-зверненні до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, пише  agronews.ua.

«З початку весняно-польових робіт в аграрному секторі і передпосівною підготовкою землі, що здійснюється виробниками продукції рослинництва через використання ними високотоксичних, а часто і заборонених в Україні ЗЗР та пестицидів призвело до жахливих наслідків — масової загибелі бджіл», — розповідають бджолярі.

За їх словами, в результаті бездіяльності державних інституцій зобов’язаних забезпечити виконання Конституції України та охороняти довкілля від діяльності аграріїв, які використовують токсичні ЗЗР і своїми діями призводять до масового отруєння бджіл, у суспільстві створилась напружена ситуація, яка може призвести до широкомасштабних акцій протесту.

«У грудні 2019 року нами зареєстровано у ВРУ законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту та розвитку бджільництва, але за 5 місяців парламент не зробив жодного кроку для ухвалення закону», — наголошують пасічники.

Також, зазначається, що у квітні 2019 року після страйку-протесту перед Кабінетом Міністрів, підприємці внесли проект постанови уряду про заборону ввезення в Україну 60 найбільш небезпечних високотоксичних препаратів. Проте, досі рішення не прийнято.

«Ми просимо підтримки і захисту своїх прав», — підкреслили бджолярі у листі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: