ВАЖЛИВО

Озвучено, як погодні умови вплинули на світові ринки зерна

15.06.2021 07:31
unnamed

Потужні зливи, що пройшли минулого тижня на Північних та Південних рівнинах США, заспокоїли трейдерів, проте прогнози спекотної погоди на наступний тиждень знову посилюють занепокоєння щодо долі посівів ярих культур. Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.

В Україні та на півдні Росії тривалі опади на тлі низької температури можуть суттєво погіршити якість пшениці нового врожаю, хоча його обсяг збільшиться завдяки надмірним запасам ґрунтової вологи.

У центральній Бразилії дефіцит опадів зберігається, і обіцяні з наступного тижня невеликі дощі на півдні регіону навряд чи покращать стан посівів кукурудзи. У штаті Мато гросу, що є основним виробником кукурудзи другого врожаю, опади відсутні понад два місяці.

На Північних та Південних рівнинах США наступного тижня пануватиме спека 32-36 оС без опадів, тому крім штату Північна Дакота від посухи страждатимуть ще Міннесота та Айова.

На Південних рівнинах, у штатах Південна Дакота, Канзас та Небраска, запаси ґрунтової вологи вищі. Там прискорюється збирання озимої пшениці, але суха погода посилить посушливі явища на посівах сої та кукурудзи.

На південному заході Росії в регіонах вирощування озимої пшениці протягом тижня триватимуть дощі, які посилять занепокоєння щодо якості майбутнього врожаю, оскільки надмірна волога може призвести до розвитку грибкових хвороб. Наприкінці тижня опади зупиняться, а температура підвищиться.

В Україні ще тиждень ітимуть рясні дощі, що на тлі температур в межах 22-25 оС негативно вплинуть на посіви озимого ячменю та пшениці, особливо на півдні країни. Для інших культур погодні умови доволі сприятливі, але тривалі дощі заважають аграріям вчасно проводити обробку посівів від бур’янів та хвороб.

В Канаді зливи минулого тижня зменшили посушливі явища, від яких потерпали окремі провінції. Наступного тижня очікуються незначні опади та підвищення температур. Погода сприяє розвитку посівів ярої пшениці та каноли, що знижує тиск на ринок ріпаку та каноли.

Нагадаємо, що в Україні прогнозують дощі та град.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: