НОВИНИ

Озвучено вартість перевірки власників земельних ділянок

25.08.2021 11:01
1435161

Через те, що нотаріуси наразі проводять перевірки набувачів та власників земель у ручному режимі, вартість нотаріальних послуг збільшилася до 10 тис. грн. Про це повідомив народний депутат України, голова підкомітету з питань земельних відносин Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Артем Нагаєвський, пише agronews.ua.

Згідно із Порядком здійснення перевірки відповідності набувача або власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним статтею 130 Земельного кодексу України, нотаріуси проводять перевірки майже у ручному режимі.

«Внаслідок цього механізм перевірки займає більше часу, що призводить до подорожчання нотаріальних послуг. За інформацією, яку має Комітет, перевірка триває близько двох тижнів, а вартість нотаріальних послуг становить близько 10 тисяч гривень. Фактично покупець покладає ці витрати на продавця. І люди при вартості землі у 1500 доларів за гектар змушені занижувати її до 200-300 доларів за гектар. І це стосується не тільки паїв земель сільськогосподарського призначення, а й садових земельних ділянок, земель особистих господарств тощо», – повідомив Артем Нагаєвський.

За його словами, зараз необхідні для роботи нотаріусів є в елевтронній формі. На переконання парламентаря, була б доцільною розробка програмного забезпечення з метою автоматизації перевірок.

Нагадаємо, що в Україні різко зросли ціни на м’ясо.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: