НОВИНИ

Озвучено умови страхування агропродукції

19.08.2021 18:33
investition_21

Національний банк України розробив правила провадження діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.  Зокрема, йдеться про встановлення вимог до таких страховиків і їхньої діяльності загалом. Про це повідомляє Нацбанк, пише agronews.ua.

Відповідний проєкт «Положення щодо провадження діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» регулятор опублікував для обговорення на своєму сайті.

Допуск страховиків до діяльності зі страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою пропонується здійснювати в разі:

– наявності в страховика або його материнської страхової компанії досвіду страхування та перестрахування сільськогосподарських ризиків, , а також наявності договорів перестрахування таких ризиків, що відповідають вимогам регулятора;

– відсутності заходів впливу, застосованих Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та/або Національним банком у частині недотримання нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика;

– дотримання страховиком на останню звітну дату обов«язкових критеріїв і нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика;

– наявності у страховика структури власності, що відповідає вимогам нормативно-правових актів Національного банку;

– наявності кваліфікованого персоналу з досвідом роботи у сфері виробництва сільськогосподарської продукції або страхування такої продукції.

«До страховиків також пропонується встановити вимоги щодо забезпечення їх платоспроможності, порядку перестрахування ризиків, особливостей формування страхових резервів за такими договорами, обліку договорів страхування», — пояснюють у НБУ.

Проєкт положення визначає процедуру підтвердження Нацбанком відповідності або невідповідності страховика всім зазначеним вимогам для внесення інформації до переліку страховиків, які мають право на страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Такий перелік ведеться Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланням.

Нагадаємо, що в серпні прогнозують підвищення цін на зернові культури.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: