НОВИНИ

Озвучено ситуацію, яка склалася з продовольством в Україні

06.03.2022 10:07
630_360_1521727678-8460

Міністр аграрної політики України Роман Лещенко звернувся до українців та розповів, які заходи вжила держава для забезпечення безперебійних поставок продовольства в населені пункти України. Про це повідомляє news.dtkt.ua, пише agronews.ua.

Держава ввела регулювання цін на соціально значущі товари, щоб не допустити жодних торговельних націнок, додав Міністр.

За його словами, в умовах воєнного стану задіяні усі виробничі потужності. Так, держпідприємства України уже запускають виробництво ключових товарів: круп, хліба, борошна, яєць, олії, щоб наситити торговельні мережі. За всіма групами товарів буде мінімальна націнка, запевнив Роман Лещенко.

Він підкреслив, що держава здійснює необхідну передоплату не тільки державним, а й приватним підприємствам, які працюють на забезпечення продовольства населення.

«Також станом на сьогодні сформовано понад 1 млн продуктових наборів для поставок соціально незахищеним верствам населення в усі регіони України відповідно до реєстру, сформованого Мінагрополітики. У першу чергу соціально незахищені верстви отримують продуктові набори, які містять базовий пакет, необхідний для споживання, в обсязі 10 кг: це крупи, олія, цукор, печиво, м’ясні та рибні консерви», – розповів Міністр.

Він додав, що український Уряд спростив поставку гуманітарних конвоїв продовольства: мінімізовано всі процедури на митниці, тож на їх оформлення йде до 5 хв.

Крім того, у західних регіонах України сформовано п’ять логістичних хабів із поставки гуманітарного продовольства.

За словами Романа Лещенка, у найближчі дні в кожному регіоні в рамках торговельних мереж будуть забезпечені блоки гуманітарного продовольства, які розподілятимуться військовою адміністрацією, територіальними громадами та органами державної влади на місцях.

«Хочу запевнити, що обсяг продовольства на сьогодні вимірюється сотнями поставок із усього світу. Нас підтримує увесь світ! Тому держава залучає всі свої ресурси для насичення ринку соціально значущими товарами, гуманітарною допомогою та забезпечення безпосередньо виробництва на місцях», – наголосив Роман Лещенко.

Міністр також висловив подяку українським аграріям, які в режимі реального часу працюють на місцях, підтримують за рахунок молочних підприємств забезпечення безкоштовної передачі молочних виробів, хлібобулочних виробів, організації домашніх пекарень.

Нагадаємо, Кабмін запустив гарячу лінію 1545 для оперативного збору запитів із будь-яких гуманітарних питань.

Читайте також: На Сумщині окупанти вкрали у фермерів гречку та порізали свиней.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: