НОВИНИ

Озвучено суму, яку втрачає бюджет через нелегальний алкоголь

12.01.2022 16:00
i3sum3---c16x9x50px50p-c16x9x50px50p--16a799e0fdadd2421ac83453458912a4

Державні органи не забезпечили дієвої системи контролю за виробництвом та обігом алкоголю, що призвело до недоотримання доходів держбюджету від акцизного податку на загальну суму 9 млрд грн на рік. Про це повідомляє biz.censor.net, пише agronews.ua.

Про це йдеться у звіті Рахункової палати про надходження акцизного податку з алкогольних напоїв до державного бюджету протягом 2019–2020 років та 9 місяців 2021 року, повідомляє пресслужба відомства.

Так, за даними Державної податкової служби, обсяги виробленої лікеро-горілчаної продукції у 2020 році порівняно з 2019 роком збільшились майже на 11%, виноробної продукції та солодового пива зменшились на 13% і 0,5% відповідно. Водночас, за даними Держмитслужби, імпорт лікеро-горілчаної продукції зріс майже на 45%, виноробної – удвічі, пива – на понад 11%.

“До держбюджету за згаданий період надійшло майже 42 млрд грн акцизного податку з алкогольних напоїв, імпортованих та вироблених в Україні. Проте його питома вага у загальній сумі податкових надходжень зменшилася з 1,9% у 2018 році до 1,6% за 9 місяців 2021 року”, – зазначається у повідомленні.

Рахункова палата звертає увагу, що за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, частка нелегального спиртного в Україні становить понад третину загального обсягу ринку алкоголю і більше половини ринку міцного алкоголю.

“Оподаткування нелегально виробленої та ввезеної лише лікеро-горілчаної продукції може поповнити держбюджет від акцизного податку розрахунково на рівні 9 млрд грн на рік”, – наголошується у повідомленні.

Рахункова палата констатує, що унаслідок неналежної роботи Мінфіну і Державної фіскальної служби (ДФС), досі не впроваджено в повному обсязі автоматизовану систему контролю “Електронна акцизна марка”. Також досі законодавчо не врегульоване питання торгівлі алкогольними напоями через мережу інтернет, що створює ризики реалізації такої продукції неповнолітнім.

Рахункова палата також вказує на відсутність дієвого контролю за виробництвом і обігом алкоголю з боку ДФС, ДПС і Держмитслужби, що створило передумови для нелегального виробництва та обігу цієї продукції.

За результатами документальних перевірок органи ДПС донарахували майже 59 млн акцизного податку, з яких до бюджету сплачено 0,5%.

Водночас органи Держмитслужби протягом 9 місяців 2021 року провели лише дві документальні перевірки суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які здійснювали операції з алкогольними напоями, за результатами яких донарахували 2,6 млн грн, з них до бюджету сплачено 0,8%.

Крім того, за 2 роки і 8 місяців митники вилучили понад 158 тис. л спирту, понад 25 тис. л алкогольних напоїв та понад 2 млн предметів, схожих на марку акцизного податку. Проте, майже 74% обсягів вилученого спирту повернули власникам за рішенням суду. 

Читайте також: В Україні з’явиться нова аграрна виставка AGRO KHARKIV.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: