ВАЖЛИВО

Озвучено, скільки витрати понесуть аграрії в через подорожчання добрив

04.04.2021 17:53
Profitabe using of fertilizers and pesticides advising

У разі відміни рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі щодо введення квот на імпорт мінеральних добрив в Україну, додаткові витрати сільгоспвиробників через подорожчання добрив складуть від $267 млн до $280 млн. Про це заявив Олег Нів’євський, професор Київської школи економіки, під час прес-конференції «Введення квот на імпорт міндобрив через суд: театр абсурду, за який заплатять аграрії», пише agronews.ua.

Важливо, що рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, прийняті у червні 2020 року щодо незастосування спеціальних заходів щодо імпорту добрив, є обґрунтованими та повністю відповідають національним інтересам України.

За підрахунками Київської школи економіки, cумарний ефект від потенційного запровадження квот щодо імпорту деяких азотних та комплексних добрив буде негативним та призведе до зниження сукупного добробуту країни (ВВП) розрахунково від $118 млн до $123 млн.

«Хто ж виграє від введення квот на імпорт добрив? Саме виробники добрив, монополісти на ринку Найбільше втратять аграрії, а особливо постраждають малі фермери», — відзначив Олег Нів’євський.

Він також наголосив, що застосування додаткових захисних заходів щодо імпорту незалежно від країни походження створює додаткові корупційні ризики, а також ризики переривання стабільності поставок мінеральних добрив в Україну через потребу у ліцензуванні та адмініструванні квот.

Нагадаємо, аграрії категорично проти квотування імпортних міндобрив.Окружний Адміністративний суд Києва змусив Міжвідомчу Комісію з міжнародної торгівлі (МКМТ) ввести квоти на імпорт мінеральних добрив до України. Таким чином суд задовольнив позовні вимоги ПрАТ «Азот» та ТОВ «Хімвектор», які входять до складу групи компаній Ostchem олігарха Дмитра Фірташа. Ці позови компанії подали у липні 2020 року практично відразу після рішення МКМТ про недоцільність квотування ринку добрив.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: