НОВИНИ

Озвучено, що потрібно для встановлення меж земельної ділянки на місцевості

17.02.2021 11:02
01f508244d2987c913c51012040b9177-16029

Будь-яка земельна ділянка має свої межі, що розділяють одну територію від іншої. Іноді трапляються ситуації, коли у власників виникає необхідність встановлювати межі земельної ділянки в натурі (на місцевості). Про це повідомляють news.finance, пише agronews.ua.

Найчастіше це треба робити в таких випадках:

▪️ буріння свердловин;

▪️ придбання земельної ділянки новим власником;

▪️ під час проведення будівництва на земельній ділянці;

▪️ при межових спорах із суміжними землевласниками/землекористувачами;

▪️ пошкодження або втрата раніше встановлених межових знаків.

Встановлення меж земельної ділянки складається з кількох кроків:

▪️ Укладення договору із землевпорядною компанією на складання технічної документації для встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі.

▪️ Для укладення договору з землевпорядною організацією необхідно надати такі документи:

▪️ копію документа, що посвідчує особу, та реєстраційний номер облікової картки платника податків;

▪️ копію документа, що посвідчує право власності на нерухоме майно, що розташоване на цій земельній ділянці (за наявності);

▪️ копію документа, що посвідчує право власності (користування) на земельну ділянку (за наявності);

▪️ рішення органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади про надання дозволу на відведення земельної ділянки у власність або користування з викопіюванням, на якому зазначене її місце розташування.

Підготовчі роботи — аналіз вихідних матеріалів, даних Державного земельного кадастру, правових підстав надання земельної ділянки у власність (користування), відомостей про наявність спірних питань щодо меж земельної ділянки тощо.

Топографо-геодезичні роботи — виконання геодезичних зйомок на місцевості для визначення поворотних точок меж земельних ділянок та встановлення межових знаків.

Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) інженер-землевпорядник здійснює в присутності власників або користувачів земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноважених ними осіб.

Проведення цієї процедури за відсутності власників (користувачів) суміжних земельних ділянок у випадку їх нез’явлення можливе лише якщо вони були належно повідомлені про час проведення вищезазначених робіт, про що зазначається в акті приймання-передачі межових знаків на відповідне зберігання.

Непогодження сусідами меж земельної ділянки не є підставою для прийняття рішення органами місцевого самоврядування про відмову у затвердженні технічної документації на земельну ділянку та відмови у передачі такої земельної ділянки у власність заявника.

Нагадаємо, що потрібно знати особам, які мають право на земельну частку (пай).


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: