Сприятлива погода в ЄС, Україні та Росії на тлі даних про збільшення площ сівби посилює тиск на зернові ринки, а скасування тендеру Єгиптом прискорить падіння цін на чорноморську пшеницю. Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.
Єгипетський GASC вчора скасував тендер по закупівлі продовольчої пшениці з поставкою у серпні, оскільки внаслідок різкого підвищення вартості фрахту найнижча ціна пропозицій на 2,26 $/т перевищувала ціну закупівлі попередніх торгів наприкінці травня, хоча на базисі FOB ціни пропозицій опустилися слідом за зниженням котирувань на світових біржах.
Під тиском збільшення прогнозів виробництва пшениці в Росії та посилення конкуренції з боку румунської пшениці вчора на біржі в Чикаго липневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю впали на 3,25 $/т до 247,5 $/т, а грудневі – на 5,75 $/т до 257,25 $/т.
Ціни пропозицій чорноморської продовольчої пшениці нового врожаю знизилися до 250 $/т FOB, а ціни попиту – до 245 $/т FOB, тоді як ціни на фуражну пшеницю на 8-10 $/т нижчі.
Станом на 15 червня ярою пшеницею в Росії засіяно 13,1 млн га або 103% запланованих площ, що на 5,6% перевищує 12,4 млн га у 2020 році. Площі сівби озимої пшениці у порівнянні з попереднім сезоном також виросли на 1 млн га. Сприятливі дощі у південних та центральних регіонах Росії призводять до підвищення прогнозів врожаю, але надмірні опади на півдні можуть різко погіршити якість зерна, зокрема вміст протеїну та глютену.
В Україні закупівельні ціни на пшеницю нового врожаю знизилися до 225-230 $/т для поставок в порт. Прогнозовані на наступний тиждень рясні опади, особливо на півдні країни, можуть значно збільшити частку фуражної пшениці в новому сезоні.
Американська пшениця дешевшає слідом за ринком кукурудзи, попри погіршення стану посівів та прогнози спеки до кінця тижня.
Липневі ф’ючерси в США вчора впали:
– на 4,78 $/т до 243,05 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
– на 5,60 $/т до 225,14 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.
Подорожчала на 0,46 $/т до 274,75 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.
Агенція DRV збільшила прогноз виробництва пшениці в Німеччині у 2021/22 МР на 1,4% до 22,98 млн т, що на 3,8% перевищить торішній показник.
Вересневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 3,25 €/т до 206,75 €/т або 250,3 $/т.
Іранська державна торговельна корпорація (GTC) в середу планує завершити тендер по закупівлі борошномельної пшениці довільного походження з відправкою у липні – серпні, який стане новим індикатором для цін європейської та чорноморської пшениці.
Нагадаємо, що українські овочівники вимушені викидати на смітник продукцію.