НОВИНИ

Озвучено переваги розвитку ринку біометану

26.10.2021 13:02
630_360_1537784555-1776

Україна має всі шанси стати центром із виробництва та постачання біометану, а також джерелом енергетичної безпеки для Європи.  Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, пише agronews.ua.

Днями Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт, який спрямований на розвиток ринку біометану в Україні. 

Роман Лещенко переконаний, що для залучення європейських інвестицій у виробництво біометану в нашої країни є всі ключові важелі. 

За словами Міністра, для вітчизняних аграріїв розвиток ринку біометану — це теж додаткові можливості. Насамперед завдяки заощадженню коштів на електроенергію та використання їх задля розширення власного виробництва. 

Він пояснив, що аграрії зможуть отримувати альтернативне джерело енергії за рахунок відходів та вторинних продуктів власного виробництва і в підсумку використовувати біометан замість природного газу, адже він є близьким аналогом і може використовуватися для виробництва теплової і електричної енергії, а також як паливо для транспорту та як сировина для хімічної промисловості. 

«В умовах надзвичайно дорогих енергоресурсів — газу та електроенергії — не лише продовольчу безпеку, а й енергобезпеку, неможливо без агросектора», — наголосив Роман Лещенко. 

Міністр додав, що з точки зору реалізації питомої ваги сільськогосподарської продукції та залишків її виробництва, використовуючи біогазові установки, відповідно до цього законодавства аграрний сектор може суттєво підсилити НАК «Нафтогаз України» з точки зору енергонезалежності. 

«Особливо важливо, що це все повністю відповідає зобов’язанням України перед ЄС у рамках зеленого курсу», — підкреслив Роман Лещенко.

Нагадаємо, що Як фермерам протидіяти земельному рейдерству в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: