НОВИНИ

Озвучено особливості підживлення озимої гірчиці

01.09.2021 17:34
girchicya_sareptska_1

Озима гірчиця вибаглива до наявності в ґрунті поживних речовин. На формування 1 тонни насіння вона споживає 55-60 кг азоту, 20-30 – фосфору та 35-60 кг калію. Норми мінеральних добрив визначають за результатами ґрунтової діагностики. Про це повідомляє The Ukrainian Farmer, пише agronews.ua.

За її словами, за низької забезпеченості ґрунту азотом і фосфором оптимальна доза основного добрива на чорноземах і каштанових ґрунтах N60P60 кг д. р. на гектар.

«Калійні добрива вносять на полях із низьким умістом обмінного калію чи на ґрунтах легкого гранулометричного складу в дозі К40 кг д. р. на гектар. Органічні добрива вносять під попередник. Фосфорно-калійні добрива слід вносити під основний обробіток ґрунту, а азотні – у весняне підживлення гірчиці, як до початку вегетації по мерзлоталому ґрунту, так і в пізніші строки», – зазначила кандидат сільськогосподарстких наук Валентина Журавель.  

Вона також додала, що внесення значних доз азоту перед сівбою особливо на родючих ґрунтах не допускається, бо призводить до переростання рослин гірчиці восени і, як наслідок, часткового або повного їх вимерзання. Зупинити активний ріст гірчиці можна, застосовуючи ретарданти.

Нагадаємо, що На Полтавщині виростили унікальний кавун.



Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: