НОВИНИ

Озвучено ціни на продукти харчування у листопаді

02.11.2021 12:54
d7925ebc-d4ec-4833-96d7-4d2881947d74

УКАБ проаналізував динаміку цін в Україні на споживчі товари за останні 2 тижні. Про це повідомляє УКАБ, пише agronews.ua.

Рекордсменом по зміні ціни стали яблука, вартість яких знизилася в середньому на 12% і станом на 28 жовтня становить 9,58 грн за кг. Основним фактором зниження ціни на яблука є сезонність, при якій ціна зменшується при надходженні гарного врожаю нового року. Цього року в Україні гарний врожай яблук, дякуючи якому ціна на даний продукт є найнижчою за 3 останні роки.Завдяки фактору сезонності змінилися ціни і ряд іншим продуктів.

Середні ціни на помідори зросли на 7% до 38,45 грн/кг. Сезон вирощування даного овочу в Україні закінчується і поступово українці переходять на імпортні поставки помідорів або ж на пропозицію з теплиць. Це призводить до більш високих цін в порівнянні з помідорами, що вирощувалися на відкритому ґрунті.Через скорочення пропозиції вітчизняних ягід та фруктів та переводу фокусу споживачів на імпортні замінники, почали зростати в ціні банани та виноград Киш-миш. Обидві ці позиції додали в ціні близько 6% та 4%, та коштують 28 жовтня в середньому 26,77 грн/кг та 41,00 грн/кг, відповідно.

Трішки нетипова ситуація спостерігається з цінами на червоні буряки, які за 2 останні тижні зросли на 4% і станом на 28 жовтня коштують в середньому 8,40 грн/кг. Зазвичай ціна в даний період знижується. Швидше за все виробники даного овочу тимчасово зменшили пропозицію буряку для того, щоб реалізувати його по більш вигідній ціні ближче до зими або навіть весною. Гарною новиною є те, що такі дії призведуть до того, що в подальшому сезонне здорожчання не буде таким стрімким, як в попередні роки.

Радує зниження цін на цукор, на яке всі давно чекали. За останні 2 тижні цукор в ціні знизився на 6% до середньої ціни в 25,32 грн/кг. Українські цукрові заводи вже розпочали свою роботу і здійснили перші поставки цукру нового врожаю. Врожай цукрових буряків цього року кращий, ніж минулого, відповідно і ціна стає більш комфортною для українських споживачів.

Значний попит на соняшникову олію на світовому ринку (а Україна є найбільшим світовим експортером в світі даного продукту) не дозволяє розпочати процес зниження цін на дану продукцію на українському ринку. За останні 2 тижні ціна на соняшникову олію зросла на 4% до 66,65 грн/л.

16c08bd790b32f61bae5fbfa5c4921a1

Нагадаємо, що Ціни на живець свиней суттєво зміняться з 1 листопада.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: