ВАЖЛИВО

Озвучено невтішні наслідки подорожчання газу

24.01.2022 13:00
93_main

Рекордне подорожчання газу для бізнесу суттєво вплинуло на рентабельність багатьох секторів промисловості. Особливо підвищення ціни вплинуло на ті галузі, в яких ціна на енергоносій становить значну частку собівартості продукції. Представники різних вітчизняних галузей виробництва розповіли “Главкому”, як вони справляються з подорожчанням газу, пише agronews.ua.

Заступник генерального директора холдингу «Хлібні інвестиції» Олександр Тараненко повідомив, що подорожчання газу вже відчутно вдарило по фінансових результатах холдингу та призвело до значних збитків. Фахівець додав, що через договірні зобов’язання із торговими мережами підприємства не можуть підвищувати ціни на продукцію лише на 5% раз на місяць, а таке зростання не перекриває збільшення вартості газу. «Прогнозна збитковість на наших підприємствах за підсумками січня 2022 року – 10-20%», – підсумував Олександр Тараненко.

Підприємства, що виробляють молочну продукцію, зокрема, підприємства групи компаній «Молочний альянс», працюють зі збитком ще з серпня 2021 року. За словами голови наглядової ради «Молочного альянсу» Сергія Вовченка, За третій квартал 2021 року їхні збитки склали 41 млн грн, а остаточна сума втрат у четвертому кварталі минулого року може становити близько 70 млн грн.

Перший заступник голови правління комбінату «Тепличний» (комбінат спеціалізується на вирощуванні овочів у закритому ґрунті) Євген Чернишенко повідомляє, що минулого року збитки комбінату становили 80 млн грн, а за збереження нинішньої ситуації з ціною на газ передбачувані збитки у 2022 році – 280 млн грн. До того ж, з підприємства вже звільнилися 100 осіб – 17% колективу підприємства.

За словами президента Спілки хіміків України Сергія Голубова, з вересня 2021 року через високі ціни на газ простоює Одеський припортовий завод, а з грудня «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» було змушене перейти на роботу з імпортним аміаком (це головна сировина для виробництва азотних добрив, газова складова у собівартості – 90%).

Читайте також: ДПЗКУ має припинити своє існування – Заблоцький.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: