ВАЖЛИВО

Озвучено масштаби фальсифікації оливкової олії в Україні

21.10.2021 14:03
3-9

Близько 70-80% оливкової олії, яку продають на ринках в Україні, є підробкою. В інтернет-магазинах фальсифікату оливкової олії ще більше, “там просто смітник”. Оливкова олія, яку продають на ринках в Україні, здебільшого – фальсифікат. А в деяких випадках – ще й небезпечний фальсифікат,адже ніхто не знає, яку “хімію” можуть містити її добавки Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов, пише agronews.ua.

У кращому випадку, покупців обманюють щодо якості оливкової олії. “Наприклад, коли пишуть Extra Virgin Oil, за фактом це звичайна оливкова олія”, – говорить Несміянов.

Однак це ще півбіди, коли брешуть тільки про якість олії. У більшості випадків фальсифікують і її хімічний склад. За словами експерта, саме оливкову олію підробляють найчастіше через те, що вона дорожча за інші рослинні олії. Таким чином, близько 70-80 відсотків так званої оливкової олії, яку продають на українських ринках, насправді – фальсифікат у найчистішому вигляді.

Наприклад, олива в одно- і п’ятилітровий жерстяних банках, яка продається по 110-130 і 310-350 гривень, в переважній більшості випадків – підроблена. “Це або не оливкова олія взагалі, або якийсь ширпотреб”, – говорить Максим Несміянов.

Найчастіше підроблену оливкову олію виготовляють із … соняшникової. До неї просто додають різні смакові добавки і вуаля: оливкова олія готова. Однак мало того, що споживачів елементарно надувають за ціною – адже й ніхто не може поручитися за якість тих добавок, за допомогою яких простий український соняшник перетворюється на благородну оливу.

Максим Несміянов каже, що їм, правда, довелося одного разу в ході перевірки зустріти на ринку і натуральну італійську оливкову олію. Але і вона була прострочена через те, що натуральний продукт коштує дорого і продається дуже мляво. Однак найбільше засилля підробок – в товарі з інтернет-продажів. Ось там фальсифікат іде суцільним потоком.

“Найчастіше підроблену олію продають в інтернеті. Там маса як зіпсованого товару, так і підробленого. Там просто смітник. Ніякого контролю, ніхто ні за що не відповідає”, – зазначив експерт.

Звичайно, неспеціалісту відрізнити “на око” натуральну оливкову олію від підробки не так просто, каже Несміянов. Єдине, що можна порадити покупцям – ретельно розглядати етикетку, зокрема, чи є текст українською мовою.

“Якщо його немає, то я розумію, що це не контрабанда – це олія, розлита у підвалах України, – зауважив експерт і підсумував:  У супермаркетах я такого товару не бачив, а на базарах бачу цю олію скрізь. Але контролюючі органи цим не займаються, нікому діла до цього немає “.

Читайте також: Стало відомо, як відрізнити справжній сир від сирного продукту.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: