АГРОВІДЕО

Озвучено ключові переваги BEDNAR SWIFTERDISC XO 6000

12.10.2023 14:33
Screenshot_1

Мабуть, жодне українське господарство не обходиться в своїй  роботі без дискової борони. Такі агрегати потрібні скрізь і всюди для виконання широкого спектру завдань – від мілкого лущення стерні – і до повноцінного передпосівного чи навіть основного обробітку. І вдалий вибір «дисків» може бути визначальним для фінансових результатів кожного агровиробника, пише agronews.ua.

Цієї осені ми відвідали господарство на Дніпропетровщині. Керівник ФГ «Гружинскаса» Олег Гружинскас належить до когорти тих фермерів, які першими починали займатися підприємницьким обробітком землі ще у далекому 1992 році. Тоді ентузіастам-фермерам у регіоні виділяли по 10 гектарів землі щороку і доводилося вчитися виживати за таких умов просто «з коліс». З іншого боку це забезпечило Олегу Іозовичу потужний аграрний гарт та вміння вирізняти найкраще, що можна вибрати для технології.

“Сьогодні ми обробляємо до 800 га землі. Вирощуємо три основні культури – озиму пшеницю, соняшник та кукурудзу. Також у цьому році вперше посіяли сою та отримали гарний результат. Більшість фермерів у нашому районі орють чи принаймні глибоко обробляють землю. Ми почали відходити від цього та орієнтуємося на міні-тілл, а в найближчій перспективі – на ноу-тілл”, – розповідає Олег Гружинскас.

Перед початком сезону Олег Іозович вирішив істотно обновити технічний арсенал господарства. Були придбані дві нові сівалки прямого висіву та новий дискатор BEDNAR SWIFTERDISС XO 6000F, аби мати змогу ефективно працювати по-новому.

“Чому саме ця модель? Ми обирали дуже довго. Я їздив по сусідніх господарствах, дивився як працюють машини на польових демонстраціях. З вибором мені допомагав знайомий менеджер з “In Force Group” і якось так складалося, що я регулярно зустрічав агрегати BEDNAR, але чомусь не звертав на них уваги. І якось випадково ми натрапили на BEDNAR SWIFTERDISC і вирішили: давайте-но подивимося! І він показав себе так, що я відразу загорівся: порозпитував людей, почитав про нього і вирішив придбати. Сьогодні можу сказати, що кращого рішення ми не могли прийняти!”, – стверджує Олег Гружинскас.

Серед ключових переваг BEDNAR SWIFTERDISС XO 6000F наш співрозмовник називає винятково точне дотримання заданої глибини обробітку, ідеальне вирівнювання поверхні поля та копіювання рельєфу.

Ми багато разів заміряли і перевіряли глибину – щоразу отримували позитивний результат.

“Якщо нам потрібно спрацювати на 6 см, то це 6 см. Якщо 4 чи 8 см, то так і буде. Ми багато разів заміряли і перевіряли – щоразу отримували позитивний результат. А від цього ж дуже багато залежить: якщо ми обробимо верхній шар ґрунту на однакову глибину і точно закладемо насіння, то матимемо дружні сходи, та ж таки пшениця краще кущитиметься. І це все відобразиться на врожайності”, – зазначає Олег Гружинскас.

При цьому BEDNAR SWIFTERDISС XO 6000F дає змогу витрачати відчутно менше пального, у порівнянні із дисковими агрегатами, що використовувалися тут раніше.

В середньому 6 л/га, тоді як інші борони брали по 8-10, а іноді і всі 12 л/га. Сьогодні ж 1 літр «солярки» коштує в опті 47 гривень. Ось і порахуйте, – каже фермер.

За його словами, істотно зросла також реальна продуктивність роботи. Технологія підготовки ґрунту під озимину передбачає дворазовий обробіток стерні із провокацією бур’янів. При цьому потрібно перемолоти пожнивні рештки і спрацювати із максимальним збереженням вологи.

“Все робиться просто на «відмінно». Причому ми без проблем на швидкості 15 км/год робимо 6-метровим агрегатом по 60 га за день. Одного разу, коли дуже треба було, зробили всі 100 гектарів, попрацювавши додатково трохи уночі. І, повторюся, все точно і так, як треба. Допрацюємо ним восени і спробуємо ще й навесні – під посів”, – розповідає Олег Іозович.

Фермер відзначає те, що диски SWIFTERDISC вгризаються навіть у дуже твердий ґрунт, а котки відразу ж ущільнюють землю. Задній коток влаштований таким чином, що агрегат не зміщується вбік, що гарантує точне ведення.

“Дуже зручні регулювання – механізатор клацнув «засувкою» на циліндрі і все – не треба довго «розважатися» і виміряти на око. Взагалі уся конструкція борони дуже продумана і має запас міцності. Ми ось відпрацювали вже майже 600 гектарів – змийте пилюку і буде як із заводу. Ну, і хочу відзначити сервіс дилера “In Force Group” – привезли борону, все склали, налаштували, навчили нашого механізатора, все, що треба підказують – це дуже зручно”, – резюмує Олег Гружинскас.Перегляди: 6
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: