АНАЛІТИКА

Озвучено ціни на літні ягоди

02.08.2021 12:01
mein_d4fbe

Наразі оптові ціни на малину та лохину однакові. Середня вартість ягід складає близько 100 гривень за кілограм. Ще ніколи лохина не була такою дешевою, а малина – такою дорогою. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

На найбільшому гуртовому фермерському ринку Херсонщини «Неждана» лохину в середньому продавали по 100-110 грн за кілограм. Попри низьку ціну на ягоду, її все ж поки вигідніше продавати в Україні, оскільки експортні ціни наразі значно нижчі, повідомляє AgroTimes. Так, у Польщі, куди продається значний відсоток ягід, вирощених в Україні, в середині липня ціни на лохину “обвалилися”. Тоді середні оптові котирування там складали від 35 до 42 грн за кілограм. Хоча наприкінці минулого місяця ціни на лохину в Польщі дещо зросли – до 63 – 77 грн за кілограм.

Нагадаємо, з України зараз також відвантажують лохину до Гонконгу, Малайзії та до Об’єднаних Арабських Еміратів. Це основні експортні напрямки. Але на внутрішньому ринку України ціни ще високі, тому наразі економічно вигідніше продавати ягоду всередині країни ніж експортувати її. Попит залишається високим.

Куди експортують українську лохину?

Ціни на малину минулого тижня також досягли позначки 100 грн за кілограм. У країнах ЄС середня ціна на ягоду така ж, як і в Україні.

Що ж до інших ягід, то середня оптова ціна на смородину складає від 65 до 70 грн за кілограм. А червоні порічки вартують у середньому 40 грн за кілограм.

Ціни на виноград почали знижуватись. За підсумками минулого тижня, його середня закупівельна ціна коливалась від 50 до 65 грн за кілограм.

Нагадаємо, що стало відомо подробиці щодо цін на олію.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: