НОВИНИ

Особливості посадки ремонтантних сортів полуниці

29.01.2024 12:05
Screenshot_1

Полуниця – це не тільки смачний літній десерт, але й важливий представник ягідного господарства. З ростом популярності ремонтантна полуниця не тільки дає врожай у середині літа, але й може приносити ягоди восени. Тому важливо дотримуватися правильної техніки посадки та обслуговування для досягнення максимального врожаю та якісних плодів. У цій статті ми розглянемо основні аспекти посадки ремонтантних сортів полуниці та їхнього подальшого догляду.

Вибір місця для посадки

Першим кроком є правильний вибір місця для посадки ремонтантних сортів полуниці. Вони люблять сонце, тому обирайте ділянку з достатньою кількістю сонячного світла. Забезпечте гарне водовідведення, оскільки полуниця не переносить застійної води.

Ґрунт та підготовка ґрунту

Вибір ділянки – дуже важливий крок при посадці садових культур. Полуниця найкраще росте в родючому, добре дренованому грунті з нейтральним або слабо кислотним реакцією. Перед посадкою слід підготувати грунт, вносячи органічне добриво, таке як перегній чи компост, , а також деревний попіл та суперфосфат, щоби покращити ґрунтові властивості та забезпечити необхідні поживних речовин.

Правила посадки

Ось кілька основних рекомендацій, яких варто дотримуватись при посадці ремонтантних сортів полуниці:

  • Розташування рослин: Посадка полуниці повинна виконуватись на відстані близько 30-40 см одна від одної. Достатня відстань між кущами забезпечить відповідний доступ світла та повітря до кожної рослини.
  • Глибина посадки: Корінь полуниці слід розміщувати на глибині близько 5-8 см. Важливо уникати глибокого занурення кореневої системи.
  • Обрізка коренів: Перед посадкою слід обрізати корені рослин, скорочуючи їхню довжину на 10-15 см. Це сприятиме розвитку нових коренів та акліматизації рослин в новому місці.

Догляд за полуницею

Доглядати за полуницею ремонтантних сортів не так складно, як може здатися на перший погляд. Загалом, вона потребує стандартних процедур: поливу, підживлення, обрізка та захист від хвороб і шкідників:

Полив: Ремонтантні сорти полуниці вимагають регулярного та рівномірного поливу. Важливо уникати переуволювання чи пересушування грунту.

Добрива: Забезпечте рослини необхідними поживними речовинами, використовуючи спеціальні ягідні добрива.

Видалення бічних пагонів: Регулярно видаляйте бічні пагони, щоб зберегти енергію рослини для формування ягід.

Захист від хвороб та шкідників: Використовуйте безпечні для рослин методи захисту від хвороб та шкідників, спостерігаючи за станом листя та ягід.

Правильна техніка посадки та уважний догляд дозволять вам отримати смачний та багатий врожай ремонтантних сортів полуниці. Запам’ятайте ці поради та насолоджуйтеся своїми власними солодкими ягідками впродовж усього року.


Перегляди: 29
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: