НОВИНИ

Орендована земля продаватиметься тільки після закінчення оренди – Мєтєлєва

03.11.2019 12:05
myetyelyeva

Орендована на сьогодні земля зможе бути продана тільки після закінчення терміну оренди. Про це заявила заступниця міністра економіки, яка відповідає за АПК, Інна Мєтєлєва 30 жовтня в Києві під час дискусії щодо майбутнього ринку землі в Україні, організованої Німецько-українським агрополітичним діалогом, пише propozitsiya.com.

А після завершення строку оренди останній орендодавець матиме право першого доступу і першої пропозиції з продажу ділянки. Завдяки цьому, як вважає Інна Мєтєлєва, на перших порах на ринок надійде не більше 5% земельних паїв.

Відтак вона переконує в тому, що нічого хвилюватися про можливий обвал цін на початку функціонування ринку, коли нарешті дозволять продавати землю тим, хто хотів це зробити увесь час, поки діяв мораторій.

Водночас заступниця міністра погодилася з присутніми на дискусії фермерами, що у уряду наразі немає стратегії розвитку сільського господарства і села. Вона пояснила це тим, що розробка стратегії вимагає повної статистики по кожній області о наявності природних (земля та ін.) і людських ресурсів.

Наразі ж точно невідомо, скільки сільського населення перебуває на заробітках за кордоном, скільки землі є в натурі, а не тільки на картах (які часом на місцевості сильно відрізняються від реальності).

Також І. Мєтєлєва запевнила фермерів, що підтримка саме ФГ залишиться й надалі.

«Зараз ніхто не говорить про підтримку середніх і великих господарств, вони й самі кажуть, що їм підтримки не треба – їм треба зрозумілі й стабільні правила гри», – сказала вона.

Натомість щодо підтримки фермерських господарств розробляється 3-річна програма. Водночас вона додала, що багато мажоритарників і членів профільного аграрного комітету ВР виступають за збереження всіх діючих програм підтримки сільського господарства і за виділення на ці цілі в наступному році 8 млрд грн – 1% ВВП, як передбачено законом. Уряд пропонує виділити на підтримку сільського господарства лише 4,4, млрд грн і спрямувати їх переважно на компенсацію відсотків по кредитах сільгоспвиробникам


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: