НОВИНИ

Орендна плата за земельні паї дещо зросла

25.03.2019 15:16

Якщо в 2016 році вона складала 1093 грн/га, то в 2018 році – 1613 грн/га. Такі данні навів Роман Граб, експерт із земельних питань УКАБ, передає propozitsiya.com.

«В окремих регіонах платиться і $200 на га, хоча в більшості випадків – найбільше $160 на га.  Орендна плата за останні 2 роки зросла в 2,5 рази. Розмір паю в середньому 4 га, на одне господарство приходиться 1100 пайовиків. Холдингам, що платять таку високу плату вигідніше викупити землю. Крім витрат на оренду, їм усім потрібно не лише оформити документи, а й оформити Великодній кошик, допомогти школі, садку. Тобто це великі адміністративні і людські витрати. При цьому постійно з’являються конкуренти за пай», – розказав Граб.

Проте компанії не будуть викуповувати усю землю, що обробляють.

«Є регіони, де платять по $80 за га, там немає потреби купувати землю. Крім того, у підприємств часто застаріла техніка, відсутні обігові кошти. А кредити під неї будуть видаватися під 22-30% – це непосильна ноша», – пояснив експерт.

Найбільш конкурентні регіони – Черкаська, Вінницька, Хмельницька області – тобто кукурудзяний пояс.

«На Заході багатьом компаніям класно працювати – через ментальність. Людина згоджується на меншу, але офіційну орендну плату за паї», – зазначив Граб.

На Центральній Україні і Сході часто розраховуються олією, цукром, зерном. На Заході – грошима. Проте поступово усіх переводять на грошову форму.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: