НОВИНИ

Оприлюднено оновлені штрафи за браконьєрство

23.11.2021 18:28
yokqnde8hcmzatgp0likrq1tuqk770ux

В Україні в десятки разів збільшено такси, за якими обчислюють збитки, завдані незаконним виловом риби. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Про це повідомляє agrostory, пише agronews.ua.


6 жовтня Кабінет Міністрів України, підтримавши ініціативу Державного агентства меліорації та рибного господарства України, затвердив постанову, якою внесено зміни до постанови КМУ від 21 листопада 2011 року № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів».


– Масове  браконьєрство водних біоресурсів несе величезну загрозу національній екологічній безпеці України, а стримувальні важелі до сьогодні не діяли, як треба, – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, коментуючи документ. – Браконьєру простіше сплатити штраф, тому що він становив 0,000001% від їхнього заробітку. У деякі роки браконьєри могли в рік добути стільки ж риби, скільки всі риболовецькі промислові підприємства України разом. 


Востаннє такси за незаконний вилов риби змінювали майже 10 років тому. Ухвалені тоді суми в нинішній економічні ситуації не можуть утримати порушників від незаконної діяльності. Тому їх підвищення необхідне для забезпечення раціонального природокористування та сталого розвитку рибного господарства відповідно до екосистемних та ощадливих підходів, запропонованих Кодексом відповідального рибальства ФАО.


Найбільш відчутно змінилася ціна незаконного видобутку окуня: за одну рибку цього виду, виловлену незаконно, відтепер доведеться сплатити у 186 разів більше, ніж раніше, – 3162 грн замість 17 грн. Найдорожчою браконьєрською здобиччю може стати сом: такса за одну особину складає 5117 грн. Це в 12 разів більше, ніж у попередній редакції постанови. Відчутно збільшилися такси й відносно ще ряду видів риб та інших водних біоресурсів, зокрема:

  • щодо карася сріблястого – у 93 рази (з 17 до 1581 грн);

  • краснопірки – у 23 рази (з 68 до 1564 грн);

  • лина – у 13,4 рази (з 119 до 1598 грн);

  • ляща – у 9,7 разів (з 170 до 1649 грн);

  • плоскирки – у 46 разів (з 34 до 1564 грн);

  • щуки – у 10,2 рази (з 340 до 3468 грн);

  • судака – у 7 разів (з 510 до 3587 грн);

  • раків – у 130 разів (з 25,5 до 3332 грн).


– Виснаження рибних запасів несе значно більшу загрозу, ніж видається, – переконаний Роман Лещенко. – Масовий незаконний вилов, неконтрольоване забруднення водойм веде до радикального зменшення здатності риб до відтворення, що в деяких випадках означає їх повне знищення. Тому державна політика щодо порушників, які вдаються до незаконного рибальства, буде жорсткішою. 


Реалізація постанови не лише сприятиме охороні рибних ресурсів, а також збільшить надходження коштів до місцевих бюджетів у вигляді відшкодування збитків, завданих рибному господарству України внаслідок порушення правил рибальства.

Читайте також: В Україну йде потужна снігова хвиля.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: