НОВИНИ

Оприлюднено новий законопроєкт про легалізацію медичного канабісу

21.02.2022 11:00
144529

17 лютого оприлюднена фінальна редакція урядового законопроєкту про легалізацію медичного канабісу в Україні, котра, як пообіцяв голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, максимально нівелює ризики використання канабісу не за призначенням. Про це повідомляє Інтерфакс Україн», пише agronews.ua.

«Минулого року парламенту не вдалося з першої спроби ухвалити закон, який дозволяє обіг конопель у медичних та наукових цілях. На жаль, дехто так і не зрозумів, що ми легалізуємо винятково медичні препарати, які вже використовуються в сусідніх європейських країнах», — говорить Михайло Радуцький.

Тоді законопроєкт повернули на доопрацювання. Восени МОЗ оприлюднило новий законопроєкт, який враховує зауваження та побажання народних депутатів, у якому, зокрема, посилюється роль Національної поліції. «Нацполіція погоджує видачу ліцензій на культивування, використання рослин, режим охорони ділянки, місця зберігання та транспортування партії товару. Створюється реєстр препаратів на основі канабісу, на кожну одиницю товару має бути нанесений унікальний штрихкод. Також громадянам дозволяється ввезення на територію України медичних препаратів на основі канабісу, але виключно згідно з е-рецептом», — пояснив нардеп.

Він уточнив, що консультації між МОЗ та МВС щодо тексту документа тривали ще кілька місяців, і тепер фінальну редакцію законопроєкту було оприлюднено у відкритому доступі. «Основні зміни у документі стосуються посилення контролю за використанням приміщень та об’єктів, призначених для діяльності з обігу конопель. У першій редакції законопроєкту визначити вміст тетрагідроканабінолу (наркотичної складової канабісу) можна було в будь-якій лабораторії. У новій — лише в лабораторіях, підпорядкованих Міністерству внутрішніх справ. Діяльність із культивування конопель з високим рівнем тетрагідроканабінолу проводиться виключно в умовах закритого ґрунту, тобто в теплицях, що гарантує більш високий рівень контролю», — розповів М. Радуцький.

Нардеп додав, що, згідно з фінальною редакцією законопроєкту, для використання канабісу з науковою метою громадяни також мають отримати ліцензію від Нацполіції. «На мою думку, остання редакція урядового законопроєкту максимально нівелює ризики використання медичного канабісу не за призначенням», — підсумував Михайло Радуцький.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: