НОВИНИ

Оприлюднено новий план для покращення клімату

02.08.2021 09:32
7672

Уряд схвалив Оновлений національний визначений внесок України до Паризької Угоди (НВВ2). Відповідне рішення Кабінет Міністрів України прийняв з техніко-юридичними правками сьогодні, 30 липня. Про це повідомляє Міндовкілля, пише agronews.ua.

У документі закладена ціль – до 2030 року скоротити викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком.

Серед основних заходів досягнення такого показника в наступні 10 років:

📌модернізація енергетичних та промислових підприємств; 

📌 розвиток відновлюваних джерел енергії; 

📌 заходи енергоефективності в усіх секторах економіки від виробництва, транспортування до споживання; 

📌 термомодернізація будівель;

📌 збільшення частки органічного сільського господарства та ресурсозберігаючих практик сільського господарства; 

📌 електрифікація та оновлення транспорту; 

📌 запровадження ієрархії управління відходами; 

📌 збільшення лісистості та реформа управління лісовим фондом.

Стратегічні цілі щодо декарбонізації та послідовний підхід до їх досягнення є логічним продовженням євроінтеграційного курсу України.

Реалізація документа позитивно позначиться на стані природних ресурсів, зокрема дозволить зменшити забруднення атмосферного повітря, водних об’єктів та земель.

“Зміна клімату стала однією з найбільш гострих світових проблем. Лише за останні кілька років в Україні і світі в рази збільшилась кількість аномальних погодних явищ, які призводять до загибелі людей та значних економічних втрат. У такій ситуації сценарій нічого не робити є найнебезпечнішим. Бездіяльність сьогодні може мати катастрофічні наслідки вже завтра. У тому числі, у вигляді шалених економічних збитків, які в сотні разів перевищуватимуть обсяг коштів, потрібних для поступового скорочення викидів. Тож Україна не залишиться осторонь трансформацій. І визначення реальних цілей кліматичної політики та їх досягнення – єдиний правильний вихід”, – прокоментував  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський. 

За оцінками вчених, у наступні 10 років усі країни світу мають закласти основи для трансформації різних секторів економіки, аби зменшити викиди в атмосферу. І Україна, як частина світової спільноти, теж є активним учасником боротьби з глобальним викликом.

Нагадаємо, що стало відому, чому знижуватимуться ціни на товари українського експорту.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: